Erdoğan: Avrupa’nın istila siyaseti her vakit Türk toprakları üzerinden en vicdansız şekilde tecelli etmiştir

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ’97. Yılında Milli Mücadele Sergisi’nin açılışında konuşuyor.
Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:
“Bundan bir asır önce İstiklal harbimizi veren cumhuriyetimizi kuran başta Mustafa Kemal ve tüm kahramanları şükranla yad ediyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana ülkemizin gelişmesi, büyümesi için ter dökmüş, katkıda bulunmuş herkesi şükranla anıyorum.
“Ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birliği, devletimizin bekası uğruna kahramanca mücadele eden tüm askerlerimize, güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum. Tarihten ve yaşadığı coğrafyadan tamamen silinmeye çalışılan bir milletin yeniden ayağa kalkışın sembolü olan İstiklal Harbimizdeki ruh ve heyecan bugün de yolumuzu aydınlatıyor.
“İstiklal Harbimizi zafere ulaştırıp Cumhuriyetimizi kurarak pek çok mazlum milletin gönlüne bağımsızlık ateşinin özü Anadolu’dan çıkmıştır. Balkanlar’dan Güney Asya’ya yayılan özgürlük ateşinin közü Anadolu’dan çıkmıştır. Bugün de kalbi ve gözü üzerimizde olan nice mazlum ve mağdurlara umut veriyoruz. Türk milletinin istiklal mücadelesini vatanına, bayrağına, ezanına sahip çıktığı sürece bitmeyecektir.
“Bölgemizde yazdığımız her yeni destanla maziden atiye kurduğumuz köprüyü takviye ediyor, güçlendiriyoruz
“Asırlardan beri sinsi sinsi devam eden Avrupa’nın istila siyaseti her vakit Türk toprakları üzerinden en vicdansız şekilde tecelli etmiştir. Ayda ve yıldızlarda zapt edilecek Türk ve Müslüman toprakları olduğu haberini alsa oraya istila ordusu göndermek için mutlak yol bulacak Avrupa’nın eline nihayet bir fırsat geçmiştir. Türk’e zalim ve günahkar diyen, milletlerin günahı için mahkeme kuranların bu günahı o kadar çirkin ve sefil bir günah ki, lekesini engin denizlerin nihayetsiz suları yıkamayacaktır. Avrupa’nın bu günahı karşısında sizin için bugün yegane yükselen ses Müslüman dünyasının sesi.
“Milletlerin ilahi hakkı ilan olunacağı güne kadar, kalbimizde heyecanımız kalacak, eksilmeyecektir. 700 senenin en asil ve büyük mirası olan vakarımızı, adalet ve terbiyemizi unutmayacağız.
“Kadim geçmişimizi tüm haşmeti ve zenginlikleriyle tamamen silerek takvimi bugünden başlatmaya kalkıştılar. Bizi kendi ecdadımıza düşman etmek için her yolu denediler. Ülkemizde en eski dönemlerden bugüne kadar tarihimizi yeniden hatırlayan, keşfeden, kucaklayan bir nesil yetişiyor. Başkalarına hayran olmak yerine kendine güvenen, azimle çalışan, başarıya kilitlenen bir gençliğin ayak seslerini duyuyorum. Hele okul çağına yeni gelen çocuklarımızın gözlerinde pırıltı ve heyecan ümitlerimizi artırıyor.
“En büyük gücümüz tarihi mirasımızdır, bu miras hakkıyla öğrenilmeden ne 15 Temmuz anlaşılabilir, ne Cumhuriyetimizin kıymeti bilinebilir, ne Osmanlı, ne Selçuklu mirasının farkında olunabilir. Tarihimizi bilmeden maziden atiye kurduğumuz köprü eksik kalır, işlevsiz kalır.”
Ayrıntılar geliyor…

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap