Erdoğan: Boğaziçi’ndeki eylemlerde öğrenciler değil teröristler var, DHKP-C’li olan CHP il başkanı da orada

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonra basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD’de Başkan Donald Trump taraftarlarının Kongre’yi basmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “ABD tarihinde olmamış bir vakayla karşı karşıya kaldıklarını görüyoruz. Lafa geldiği zaman demokrasinin beşiği diye ifade edilen ABD’deki bu süreç gerçekten tüm insanlığı şok etmiştir” dedi. 

15 Temmuz darbe girişiminde ABD ve medyasının sessiz kaldığını söyleyen Erdoğan şöyle devam etti:

“Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemlerde öğrenciler değil teröristler var”

Prof.Dr. Melih Bulu’nun rektör olarak atanması sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde başlayan eylemlere ve öğrencilerle bir görüşme yapıp yapmayacağına ilişkin gelen bir soruya cevap veren Erdoğan, “Arkadaşlar ben neden öğrencilerle görüşeyim. Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde teröristler var” dedi.

Erdoğan, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da eylemlere destek vermesini eleştirerek şunları kaydetti:

“Niçin ben bu aşıyı olmadım’ diye söz hakkı kimsede olamaz”

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve aşılara ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, aşı konusunda 3 kaynakları olduğunu belirterek, “3 kaynağımız; Çin, Almanya, yerli. Şu anda Çin’den ilk parti 3 milyon geldi, 50 milyona çıkacak. Bir o kadar da Almanya’dan gelecek. Bu konuda Uğur Bey ve eşiyle görüşmeleri Sağlık Bakanımız yapıyor. Bu hafta içinde de aşılarda belli bir takvim içinde Sağlık Bakanlığımız çalışmalarını sürdürecek” dedi.

Erdoğan, aşı aleyi bazı kampanyaların da olduğunu vurgulayarak, “Benim milletim bu kampanyalara prim vermeyecektir. İnsanımızın sağlığı söz konusudur. Bilim adamlarımızın bu konudaki aşamaları, tavırları her şey ortadadır. Bizim buna saygı duymamız, inanmamız lazım. Yaşanan ölüm vakaları, hasta vakaları yaşandığında da ‘Niçin ben bu aşıyı olmadım’ diye söz hakkı kimsede olamaz. Hastalıklarda da aynı şey söz konusu” ifadelerini kullandı.

Bahçeli ve Asiltürk ziyaretleri

MHP lideri Devlet Bahçeli ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ziyaretlerine ilişkin gelen bir soruya Erdoğan şu yanıtı verdi:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap