Erdoğan, DSP lideri Aksakal ile görüştü: Gündem reform

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığı’ndan görüşmeye ilişkin sadece fotoğraf paylaşılırken, DSP’den “Genel Başkanımız Sayın Önder Aksakal, ‘Ekonomi, hukuk, demokrasi ve insan hakları reformu’ konusunda hazırlanan DSP önerileri çalışmasını paylaşmak üzere Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti” denildi.

Aksakal: Görev sayıyoruz

Görüşme sonrası DSP Genel Başkanı Aksakal, bir basın açıklaması yaptı.

Aksakal açıklamasında, “Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanı tarafından gündeme getirilen Ekonomi ve Hukuk Reformu konularında DSP olarak düşünce ve önerilerimizi içeren çalışmalarımızın yer aldığı dosyayı başta iktidar partisi olmak üzere HDP hariç, parlamentoda temsil edilen siyasi partilerle, TBMM Başkanı ve Adalet Bakanımızla paylaşmak amacıyla ziyaretlerimizi oluşturmuştuk. Bu çerçevede bugün de Sayın Cumhurbaşkanı’na ziyaretimizi gerçekleştirdik. 2020 yılının son gününe rastlayan ziyaretimizde elbette ki bu çalışmalarımızın içeriği yanında bütün bir yıl boyunca ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri de ayrıca değerlendirme olanağı bulduk” dedi.

“Türkiye’de siyaset kurumu, yeniden dizayn edilme çabalarıyla karşı karşıyadır” diyen Aksakal şöyle devam etti: 

“Baraj uygulamasının kaldırılarak temsilde adaletin sağlanması görüşümüzü ilettik”

Aksakal açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Son günlerde sıkça yaşadığımız kadına şiddet olaylarının, mutsuz toplum yapısının bir sonucu olduğunu gözden uzak tutamayız diyen Aksakal, “Bu sebeple yaşamını yitiren kadınlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, şiddet uygulayanları da lanetliyorum” dedi.

“İnsanların mutluluğunun da karnı tok, sırtı pek olmasıyla sağlanabileceği gerçeğinden hareketle, bizim önerilerimizin altında gerçekleşen asgari ücret kararını Sayın Cumhurbaşkanımızın ayrıca bir değerlendirmeye tabi tutacağını ümit ediyorum” ifadelerine yer veren Aksakal şunları kaydetti:

Erdoğan ve Aksakal, geçen 24 Şubat’ta da bir araya gelmişti.

O dönem iki ismin görüşmesi 45 dakika sürmüştü.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap