Erdoğan: Kılıçdaroğlu’nun sorduğu dövizler, finansal dalgalanmayı kontrol için kullanıldı

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanlığı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Cumhur İttifakı’nın Türk siyasi hayatının en ilkeli ve en onurlu ittifak olduğunu savunan Erdoğan, “Nice saldırıyı Cumhur İttifakı’nın güçlü zemininde karşıladık.

Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) yönelik eleştirilerde bulunan Erdoğan, CHP’yi “ilkesiz bir yapı” olmakla suçladı.

Erdoğan şöyle devam etti:

“Bunu bile benim üzerime yıkmaya çalışıyor”

Erdoğan, CHP ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Gara operasyonu ve PKK’nın elinde rehin tutulan 13 sivilin öldürülmesiyle” ilgili açıklamalarını da eleştirdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Gara operasyon bilgilendirmesi kapsamında CHP’ye yaptığı ziyareti de anımsatan Erdoğan, “Savunma ve İçişleri Bakanımı bu beyefendilerin makamına gönderdik. Bunlar anlatıldığı halde utanmadan, terbiyesizce eleştiri yağmuruna tuttular. Bu kadar açık, şeffaf bu süreç ortaya konulurken siz ne yüzsüzsünüz ki bu çalışmadan sonra hala saldırıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, CHP ve HDP’ye yönelik eleştirilerine şöyle devam etti:

“Finansal dalgalanmayı kontrol etmek için kullanıldı”

Erdoğan, konuşmasında koronavirüsle mücadele sürecine ve CHP’nin kayıp olduğunu öne sürdüğü “128 milyar dolarlık rezerv” tartışmalarına ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Salgının tüm dünya ekonomilerinde daralmaya neden olduğunu, Türkiye’nin ise büyümesini sürdürdüğünü ifade eden Erdoğan, “Salgın bahanesiyle yeni bir finansman dalgalanmasını oluşturmak isteyenlere fırsat vermedik. Kılıçdaroğlu’nun sürekli sorduğu dövizlerin bir kısmı bu mücadelede kullanılmıştır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan şöyle devam etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap