Erdoğan: Okullarımızdaki yüz yüze eğitime verdiğimiz arayı 15 Şubat 2021’e kadar uzatıyoruz

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklama yaptı. 

Erdoğan, “Okullarımızdaki yüz yüze eğitime verdiğimiz arayı 15 Şubat 2021’e kadar uzatıyoruz” dedi.

Konuşmasında “İnşallah 2023’te ülkemizi dünyanın en büyük 10 devleti arasına sokarak ecdada layık ve bizden sonraki nesillere örnek bir başarıyı hep birlikte ortaya koyacağız” diyen Erdoğan gündemdeki konulara ilişkin değerlendirme yaptı. 

Erdoğan, “Binlerce yıllık medeniyet davasını yüreklere nakşeden İstiklal Marşımızı unuttuğumuz gün ayağımıza esaret prangası vurulmuş demektir. Bayrağı bez parçası, ezanı hoparlör gürültüsü, toprağı taş ve kum yığını, vatanı anlamsız bir saplantı, şehadeti sıradan bir ölüm olarak görenlerin İstiklal Marşı’nın manasını kavrayabilmesi mümkün değildir” dedi.

“Her sahada egemenlik haklarımıza sahip çıkacağız”

“Mandacıların bugünkü temsilcilerinin, dış güçlerin borazanlığından terör örgütlerinin hamiliğine kadar envaiçeşit ihanetin peşinde koşmaları İstiklal Marşımıza daha sıkı sahip çıkmamız gerektiğini gösteriyor” diye konuşan Erdoğan,  “Mavi Vatan’dan siber uzaya kadar her sahada egemenlik haklarımıza sahip çıkacağız. İlk aşaması 2020-2023’ü kapsayan faaliyetleri hayata geçirip ülkemizin dijital altyapısını siber saldırılara karşı güvenli hale getireceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

“2020’de çiftçimize 22 milyar lira destek verdik”

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Karşımızda, ülkemize kaynak girişi sağlamak için hayata geçirdiğimiz uygulamaları dahi fuhuş, uyuşturucu, organ kaçakçılığı gelirleriyle irtibatlandıracak kadar hayattan ve izandan noksan bir anlayış var” diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

AİHM’in Demirtaş kararı

AİHM’in Demirtaş kararına muhalefetin tavrını eleştiren Erdoğan, “Kendileri bu işlerde yetki sahibi olsalar, bu terörist destekçisini hemen serbest bırakacaklar” dedi.

“Yatırım talebi yüzde 30 arttı”

Erdoğan, yılın 11 ayındaki yatırım talebinin geçen seneye göre yüzde 30 artış gösterdiğini açıkladı.

“Önümüzdeki dönemde ülkemizin, bu partilere oy verenlerin ferasetiyle köklü bir muhalefet reformunu hayata geçireceğine inanıyorum” ifadesini kullanan Erdoğan, “Lafa gelince her fırsatta ‘Atatürk’ün partisiyiz’ diye övünen bu kişiler, aynı partinin kendilerine ‘Mustafa Kemal’in askerleri değil, it sürülerisiniz’ diyen yöneticisine bile ses çıkaramamışlardır” diye konuştu.

Birleşik Krallık ile Serbest Ticaret Anlaşması

Birleşik Krallık ile Serbest Ticaret Anlaşması’na ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap