Erdoğan: Onlara rağmen Kanal İstanbul’u inadına yapacağız

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kurulduğu günden bugüne AK Parti’nin her kongre döneminde bir değişim rüzgarı eser” dedi.

Erdoğan partisinin AK Parti İstanbul İl Kongresi’nde konuştu. 

“1994 ruhuyla 2023 hedeflerimizi gerçekleştirecek bir arkadaşımızı, Osman Nuri Kabaktepe kardeşimizi İstanbul’a il başkanı yapıyoruz” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Osman Nuri Kabaktepe, çok uzun yıllardır şahsen tanıdığımız, gayretine, samimiyetine, davamıza olan sadakatine bizzat şahitlik ettiğimiz bir kardeşimizdir. Bu süreçte ilçe teşkilatlarımızda yüzde 70’i, il teşkilatlarımızda 65’i bulan oranlarda yeni isimler bayrak yarışında nöbeti devraldılar. AK Parti dinamik bir parti, AK Parti bugünü değil, geleceği kuşatan bir parti” diye konuştu.

“Ülkemize, milletimize hizmet davamızdan asla vazgeçmedik”

“İstanbul’u anlamadan Türkiye’yi anlayamazsınız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ne dediysek, eninde sonunda hepsini yaptık”

Atatürk Kültür Merkezi’nin inşasında sona gelindiğini belirten Erdoğan, “Muhteşem bir opera binasını İstanbul’umuza kazandırıyoruz” diye konuştu.

Son 18 yılda İstanbul’a eski rakamla 275 katrilyon lira tutarında yatırım yapıldığı belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Gönlüne dokunmadığınız tek bir vatandaşımızı bırakmayacağız”

Erdoğan, “Bu şehri (İstanbul) yeniden çöp dağlarına, kokuya, yokluğa, ihmale maruz bırakanlarla tüm İstanbul önünde sandıkta hesaplaşacağız 2023’te. Batı için Türk yani İslam, Doğu için de Türk yani Kızıl Elma olan İstanbul’un bu kutlu kimliğini elinden almak isteyenleri sandığa gömeceğiz. İstanbul’da ahvalinden haberdar olmadığımız, sokağına, hanesine iş yerine girmediğimiz, gönlüne dokunmadığınız tek bir vatandaşımızı bırakmayacağız. İstanbul’u karanlık ve sapkın ajandalarına aparat yapmaya kalkanları, bu uğurda gerekiyorsa şeytanla bile iş birliğine girenleri, sandıkta muhakkak ifşa edeceğiz. Bunlar teröristlerle birlikte değil mi? Bunlar şeytanla iş birliği içinde değil mi? Ama ne oldu? Biz bunlara Cudi’yi, Gabar’ı, Tendürek’i, Bestler Deresi’ni mezar yaptık. İstanbul’a tuğla üstüne tuğla koyan herkese, Allah razı olsun diyecek, bu aziz şehre acı çektiren herkesten bunun hesabını sandıkta soracağız” ifadelerini kullandı.  

“Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını sürdüreceğiz”

“Millete küsülmez, milletle inatlaşılmaz, millete husumet beslenmez, millete rağmen iş yapılmaz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

Erdoğan ayrıca, “Ben ne anlatıyorum? Şu anda ben ne anlatıyorum? İstanbul’a yapılan hizmetleri anlatıyorum. Peki CHP’lilerden böyle bir şey dinlediniz mi? Bunların kitabında hizmet var mı ya? Biz bu millete hizmetkar olmaya geldik, efendi olmaya değil” dedi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap