Erdoğan: Seyahat kısıtlamalarını kaldıran veya hafifleten her yerde, ülkemize yönelik rezervasyonlarda adeta patlama yaşanıyor

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Seyahat kısıtlamalarını kaldıran veya hafifleten her yerde, ülkemize yönelik rezervasyonlarda adeta patlama yaşanıyor” dedi.

Erdoğan, Atlas 1948 – İstanbul Sinema Müzesi Açılış Programı’na katıldı.

Erdoğan, kültür sanat faaliyetlerinin gerçekleştirildiği mekan sayısını 858’den 4 bin 139’a çıkarırken, etkinlik sayısını ise 34 binden 110 bine yaklaştırdıklarını bildirdi.

“Bu yılın sonunda açmayı planladığımız Atatürk Kültür Merkezi’mizi salgın sebebiyle inşallah önümüzdeki yılın en geç ortasında, İstanbul halkının hizmetine sunacağız” diyen Erdoğan şöyle devam etti:

Erdoğan projelere ilişkin konuşurken, “Bir Beyoğlu çocuğu olarak burada doğdum, burada büyüdüm, burada yetiştim ve dolayısıyla heyecan biraz da buradan geliyor” ifadesini kullandı.

Gelecek dönemde kültür meselesini önceliklerin en başına alarak maddi altyapı atılımlarını güçlü bir içerikle de tahkim edeceklerini ifade eden Erdoğan, “Salgın şartlarına rağmen sadece bu yıl 350 bin yolcu taşıyan 200 kruvaziyer gemisi, Galataport’a demirlemek için rezervasyon yaptırmıştır” bilgisini verdi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap