Erdoğan: Türkiye’nin geleceğinde CHP diye bir partiye yer olmadığını görüyoruz

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na canlı bağlantıyla katılarak açıklamalarda bulundu.

AK Parti’nın, 2023’e ve 2053’e doğru giden süreci inşa edecek bir parti olduğunu söyleyen Erdoğan, “Ülkemizi tarihi bir dönüm noktasından geçirme noktasındayız. Karşımızdaki ittifak tel tel dökülmeye başladı. Biz ilkeli ve gayretli şekilde çalışmayı sürdürdükçe milletimin desteğini almayı sürdüreceğiz” dedi.

CHP’ye yönelik eleştirilerde de bulunan Erdoğan, “Türkiye’nin geleceğinde, yapısı ve üslubuyla CHP diye bir partiye yer olmadığını görebiliyoruz. İktidar yolunu darbede, dış destekte gören bir anlayış çökmeye mahkumdur” ifadelerini kullandı.

“İnsan Hakları Eylam Planı”nı kamuoyuyla paylaştıklarını, ekonomik reform paketini de yakında zaman da açıklayacaklarını dile getiren Erdoğan şunları söyledi: 

Cumhur İttifakı olarak anlayış birliği içinde attığımız yeni ve sivil anayasa adımımız herkesi ilgilendiren bir tekliftir. Tüm kesimleri bu sürece yapıcı katkı vermeye davet ediyoruz. Kimseden destek gelmese de biz kendi hazırlığımızı milletin takdire sunacağız.

“Meğer bunlar şehirlerimizi yıkmaya geliyormuş”

Erdoğan, CHP’ye yönelik eleştirine devam ederek şunları kaydetti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap