Erdoğan:Bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz

by Haber Fora
Erdoğan:Bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, “”Fiyat istikrarının temini için kalıcı tedbirler öngörüyoruz” dedi.

2021 yılına iyi bir başlangıç yapan ihracatımız, şubat ayında önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,6 artışla 16 milyar doları aşmıştır. Gelişmeler ihracattaki artışın önümüzdeki aylarda da süreceğini işaret ediyor diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gelecek hafta açıklayacağımız reformların devamı da gelecek. Ekonomik reform gündemimizin merkezinde makroekonomik isitkrar yer alıyor. Enflasyon, faiz kuru kontrol altına alınmış bir ekonomi şokları kolayca savuşturur” dedi.

Erdoğan, “Mali disiplin her dönemde olduğu gibi bugün de bizim olmazsa olmazımızdır. Kamu harcamalarında israfa tahammülümüz olmadığı için harcamaların takibi ve izlenmesine özel ehemmiyet gösteriyoruz. Kamu iktisadi teşebbüslerini gerekiyorsa yeniden yapılandırarak daha verimli ve rekabetçi hale getiriyoruz. Bakanlıklardan zorunlu olmadıkça tahsis edilen ödeneğin üzerinde harcama yapmamalarını, hatta bu ödeneklerden tasarruf etmelerini istiyoruz” dedi.

devam edecek…

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap