Erdoğan’dan “Berat Albayrak” açıklaması: Damat sıfatının, birikimi ve gayretlerinin önüne geçmesi en büyük talihsizliğidir

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İzmir il kongresinde katılarak açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ilgili açıklamalarına tepki gösteren Erdoğan, “Son zamanlarda, CHP ve şürekâsı, eski Hazine ve Maliye Bakanım Berat Albayrak’ı ve onun nezdinle tüm ailemle şahsımı hedef alan bir kampanya yürütüyor” ifadelerini kullandı.

Söz konusu açıklamaların siyaset boyutunu aşıp, aile saldırısı boyutuna vardığını savunan Erdoğan, “İzmir’in en büyük talihsizliği CHP’nin başındaki zatın bu şehirden milletvekili olmasıdır. Kendisine cevabını bu şehirden vermenin doğru olacağına inanıyorum. İzmirli kardeşlerimiz bu zatın gerçek yüzünü görme imkanına kavuşacaktır” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Gara operasyonu ile ilgili de açıklamalarda bulunan Erdoğan şöyle devam etti:

“Berat Bey’in talihsizliği damat sıfatının bu alanlardaki birikimi, gayretinin önüne geçirilmiş olmasıdır”

Berat Albayrak ve kendisine yönelik karalama kampanyasına hız verildiğini vurgulayan Erdoğan,  “Bu mücadelenin ön safında Berat Bey yer almıştır. En büyük talihsizliği damat sıfatının bu alanlardaki birikimi, gayretinin önüne geçirilmiş olmasıdır. Herhangi bir siyasetçi olarak bu işleri yapsaydı kendisiyle ilgili değerlendirmelerin daha objektif olabileceğini düşünüyorum” dedi.

Erdoğan, Albayrak’ın bakanlığı döneminde önemli projelere imza atıldığını dile getirerek, “Karadeniz’deki doğalgaz keşfini yapan, sondaj gemilerimizin alınmasından madenciliğe kadar ülkemizin pek çok kazanımında Berat Bey’in imzası var. Bunu başardığı için kuduruyorlar, çıldırıyorlar. Şimdi bizim 5 gemimiz var, 6’ncı da geliyor” ifadelerini kullandı.

Erdoğan şöyle devam etti:

“95 milyar dolar döviz rezervimiz var”

Erdoğan, CHP’nin “128 milyar dolarlık kayıp rezerv” iddialarına da tepki gösterdi.

Merkez Bankası’nda 128 milyar dolarlık bir kayıp olmadığını vurgulayan Erdoğan şöyle devam etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap