Erdoğan’dan “Boğaziçi protestolarına” tepki: Siz öğrenci misiniz, yoksa terörist misiniz?

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Artvin, Bilecik, Çankırı, Gaziantep ve Iğdır il kongrelerine canlı bağlanarak açıklamalarda bulundu.

Tüm il kongrelerinin bitirilerek büyük kongreye hazırlandıklarını söyleyen Erdoğan, Bu kongrelerimizi elbette temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet ederek yürütüyoruz. Kapalı salonlarda sınırlı katılımla yaptığımız kongrelerimizde büyük coşkuya şahit oluyoruz. Kongrelerimizi demokrasi şölenlerine çeviren kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Yeni bir anayasa Türkiye’nin önünde engin ufuklar açacaktır”

“Yeni anayasa” ile ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Mevcut anayasayı bir kenara bırakıp yeni bir sivil anaya üzerinde çalışmak Türkiye’nin önünde engin ufuklar da açacaktır” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:

“CHP 7/24 açık bir yalan partisine dönmüştür”

Konuşmasında CHP’yi ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Erdoğan, “Böyle tarihi bir mücadeleye ülkedeki tüm siyasi partilerin, STK’ların destek vermesi gerekir. Ama maalesef ülkemizde siyasi hırsları ve ideolojik saplantıları her şeyin önüne geçmiş bir kesim vardır. Bunların öncüsü ve sözcüsü CHP’dir. CHP 7/24 açık bir yalan partisine, başındaki zat da yalan söyleyen bir adamcağıza dönmüştür” ifadelerini kullandı.

“Siz öğrenci misiniz, yoksa terörist misiniz?

Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki protesto gösterilerine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki öğrenciler için “Milli ve manevi değerlere sahip gençler olarak kabul etmiyoruz” ifadesini kullanan Erdoğan şöyle devam etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap