Erdoğan’dan Fikri Sağlar’ın sözlerine tepki: Bu zat bu çağda yaşamıyor, çok geride kaldı

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya’daki cuma namazının ardından basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “Sadece bizim için değil, tüm insanlık için yoğun bir yıl oldu. Acılarla dolu bir yıl oldu. Temennimiz odur ki alınan tedbirler sayesinde 2021 bu noktada bir düşüş yılı olacaktır diye düşünüyoruz” dedi.

Tedbirlerle birlikte aşılarda alınan mesafeler olduğunu dile getiren Erdoğan şunları kaydetti:

“Bu zat bu çağda yaşamıyor, çok geride kaldı”

Erdoğan, CHP eski milletvekili Fikri Sağlar’ın “Türbanlı bir hakimin karşısına çıktığım zaman adaleti yerine getireceği konusunda kuşkum var” sözlerine de tepki göstererek, “Bu zat bu çağda yaşamıyor. Çok gerilerde kaldı” ifadelerini kullandı.

CHP’yi de eleştiren Erdoğan, “Bu CHP zihniyetinin faşizan anlayışının bugüne yansımasıdır. Bu faşist anlayış hala yaşamını sürdürüyor” dedi.

Bir dönem başörtülü kişilerin üniversitelere giremediğini de hatırlatan Erdoğan şöyle devam etti:

“CHP’nin nerden nereye geldiği çok açık net ortada”

Erdoğan’a Pınar Gültekin’in öldürülmesi olayının ardından CHP’li bir milletvekilinin baba Sıddık Gültekin’i telefonla arayarak davadan vazgeçirme iddiasına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na basın mensuplarının sorduğu soruyu yanıtsız bırakması da soruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu gelişmelere ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“Ben Sözcü gazetesini okumuyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sözcü gazetesinin “2020’de hatırlanmak istenmeyen, felaket ve gözyaşı” olarak nitelediği olaylar arasına Ayasofya’nın cami olarak açılmasını eklemesine ilişkin, “Ben Sözcü gazetesini okumuyorum. Kimse de buna para verip almasın. Ayasofya 2020’nin adeta taçlı yıldızıdır” dedi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap