Erdoğan’dan “Gara operasyonu” açıklaması: Tüm detayları bakanlarım Meclis’te anlatacak

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Rize il kongresinde açıklamalarda bulundu.

Pençe Kartal-2 Harekatı’nda  şehit edilen asker ve vatandaşlar için taziye dileklerinde bulunan Erdoğan, PKK’nin elinde rehin tutulan asker ve vatandaşları kurtarmak için çok çaba sarf ettiklerini ifade etti.

Erdoğan şöyle devam etti:

“Yer alacaksanız bizim yanımızda yer alacaksınız”

ABD’yi PKK ve YPG’ye destek vermekle suçlayan Erdoğan, “ABD’nin yaptığı bir açıklama var, evlere şenlik. Hani siz teröristlerin yanında durmuyordunuz, PKK’nın, YPG’nin yanında değildiniz. Bal gibi yanındasınız, arkasındasınız. Bunu başından beri hep gördük.Teröristlerin yanında yer almayacaksınız. Yer alacaksanız bizim yanımızda yer alacaksınız” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Erdoğan şunları kaydetti:

“Salgının olduğu bir dönemde kongre yapıyoruz ve Rize salon lebaleb dolu”

Ülkedeki törerü sonlandırmak için adım attıklarını da ifade eden Erdoğan, “Bu süreçte ülkemizin demokrasi ve ekonomide geldiği seviye itibariyle denenmesi gereken bir yol olarak gördüğümüz için terör meselesini sushuletle sona erdirecek her adımı attık. Samimiyetle uzattığımız el, terör örgütü tarafından hunharca ısırıldı. Milletimiz kimin nerede durduğunu gördüğü için yanımızda durdu” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:

“Artık hiçbir ülke, kurum ve kuruluş Türkiye’nin Suriye harekatlarını sorgulayamaz”

Türkiye’nin terörle mücadelesinin devam edeceğini vurgulayan Erdoğan, “Dünyaya bir kez daha açıkça ifade ediyorum; artık hiçbir ülke, kurum ve kuruluş Türkiye’nin Suriye harekatlarını sorgulayamaz, karşı duruş sergileyemez. Bu katliamı yapanlar güçlerini ve cesaretlerini kör bir Türkiye düşmanlığıyla terör örgütüne destekleyenlerden almaktadır. Herkesin önünde iki yol var; ya Türkiye ile birlikte amasız, fakatsız tavır alacaklar, ya bu eli kanlı terör örgütünün ortağı olarak önce vicdanlarda ardından uluslararası platformlarda hesap verecekler” diye konuştu. 

Indeopendent Türkçe
 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap