Erdoğan’dan, Kılıçdaroğlu’na 500 bin liralık tazminat davası

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısında “Şehitlerin sorumlususu Erdoğan’dır” ifadesinden dolayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın tarafından Ankara Asliye Hukuk Mahkemesine verilen dava dilekçesinde, “Davalının ‘Gara’daki 13 şehidin sorumlusu Cumhurbaşkanıdır’ ifadesi, cinayetlerin faili PKK terör örgütünü aklamaya ve aynı zamanda terör örgütünün işlediği suçların sorumluluğunu sayın Cumhurbaşkanımıza atfederek, sayın Cumhurbaşkanımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik bir çabadır” denildi.

Söz konusu ifadekerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şeref ve saygınlığına ağır bir saldırı olduğunun savunulduğu dilekçede şöyle devam edildi:

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a “5 kuruşluk” tazminat davası

Dün  partisinin Ankara il kongresinde yaptığı bir konuşmada Erdoğan, Kılıçdaroğlu için “terbiyesiz” ifadesini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu ve CHP’nin avukatı olan Celal Çelik sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine, bugünkü hakaretleri nedeniyle Erdoğan hakkında, yine 5 paralık dava açıyoruz” demişti.

Haber Fora, İHA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap