Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na tepki: Kürsüde ettiği her laf, Allah’ın verdiği havayı boşa tüketmektir

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 7. Olağan Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Sivas İl Kongrelerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden canlı bağlantıyla katılarak açıklamalarda bulundu.

Salgın nedeniyle ara verilen kongrelere yeniden başlandığını belirten Erdoğan, “Hedefimiz Şubat ayının son günlerinde planladığımız İzmir, Ankara ve İstanbul kongreleri ile birlikte bu süreci tamamlamaktır. Böylece büyük kongre öncesi tüm hazırlıklarımızı tamamlamış olacağız” dedi.

AK Parti’nin kendini yenileme kabiliyeti en yüksek bir parti olduğunu söyleyen Erdoğan, salgına rağmen geçen yıl partinin üye sayısının 1 milyon arttığını belirtti.

Erdoğan, partisinden en büyük beklentisinin 2023’e kadar her günün seçim günü gibi görülüp çalışmak olduğunu vurgulayarak, “İnşallah 2023 seçimlerinde hem mecliste ezici bir çoğunlukla temsil edileceğiz hem de Cumhurbaşkanlığı seçimini tekrar kazanacağız” ifadelerini kullandı.

“CHP, Türkiye’nin sorunlarını, dertlerini, ayağındaki prangaları büyütmüş bir partidir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştirdi.

Erdoğan şunları kaydetti:

“Bu kişinin kürsüde ettiği her laf, Allah’ın verdiği havayı boşa tüketmektir”

Kılıçdaroğlu’nun “Sözde Cumhurbaşkanı” ve “Seçim kişiyi Cumhurbaşkanı yapmaz” sözlerine de tepki gösteren Erdoğan, “Bunlar yıllarca darbecilerden cuntacılardan Cumhurbaşkanı seçmeye alıştılar. Milletin önce 2014’te, ardından yeni sistemle birlikte 2018’de doğrudan seçtiği Cumhurbaşkanını hâlâ hazmedemiyorlar. Kendi partilerinde işler kaset, taciz ve tecavüzle, hırsızlıkla yürüdüğü için milletin tercihiyle bir göreve gelebilmeyi hafsalalarına sığdıramıyorlar” dedi.

Erdoğan eleştirilerini şöyle sürdürdü:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap