Erdoğan’ın “Kavala’nın karısı” sözleriyle hedef aldığı Prof. Dr. Ayşe Buğra: Bu olacak şey değil

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen cuma günü yaptığı açıklamada “Osman Kavala denen kişinin karısı da bu provokatörlerin içinde yer alan bir kadındır” diyerek Prof. Dr. Ayşe Buğra’yı hedef aldı. Buğra, “Provokasyon lafı o kadar kötü ki öğrenciye saygısızlık” diye konuştu.

Prof. Dr. Ayşe Buğra, Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’ın soruların yanıtladı.

Buğra, “Cumhurbaşkanı’nın sizi itham eden sözlerini işitince ne hissettiniz?” sorusuna, “Tabii çok şaşırıyorsunuz. Bu olacak şey değil. Çok sarsıldım. Çok sarsıldım ama artık hiçbir şey için olmaz diyemiyoruz. Her şey oluyor” yanıtını verdi.

“Okula gitmiyorum”

Buğra, Saymaz’ın “Erdoğan sizi eylemleri provoke etmekle suçluyor” hatırlatmasının üzerine de şunları kaydetti:

Buğra, yetkililerin öğrencilerin vandallık yaptığını savunduklarını hatırlatılması üzerine de “Hangi vandallık? Hepsinin talebi ortak: Bu üniversiteyi rahat bırakın” diye konuştu.

Buğra, Boğaziçi Üniversitesi’ne hukuk ve iletişim fakültesi açılması kararına ilişkin de şunları söyledi:

“Duruşmada avukatlar çok güzel anlattı”

Cezaevinde bulunan Osman Kavala hakkında devam eden “casusluk” ve “Gezi parkı” davalarının birleştilmesi kararı hakkında ne düşündüğü sorusuna Buğra “Duruşmada avukatlar çok güzel anlattı. Tarihi bir savunma… Ama en ufak etki yapmıyor. (Kararı) Çok hızlı okudu heyet başkanı. Herhalde rahat değildi. O kadar hızlı okudu ki, celseye ara veriyor, toplanacağız diye bekliyordum. Çok üzücü bir manzaraydı. Tanıklar dinleniyor, savunmalar yapılıyor ama sonunda yine bu oluyor. Benim girdiğim kaçıncı dava, kaçıncı duruşma… Hep böyle” diyerek yanıt verdi.

 

Haber Fora, Sözcü

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap