Erdoğan’ın kuzeni gazeteci Er: Albayrak’ın istifasına dair tek haber cümlesi kuramayan bizim mahalle medyasına müjdeli haberim var, Cumhurbaşkanlığı açıklama yapacak

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kuzeni gazeteci Cengiz Er, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasına ilişkin olarak, öğleden sonra Cumhurbaşkanlığı’ndan açıklama yapılacağını duyurdu. 
Er sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dün akşamdan bu yana Albayrak’ın istifasına dair tek haber cümlesi kuramayan ve sıkıntıdan kan ter içinde kalan bizim mahalle medyasına müjdeli bir haberim var. Benden duymuş olmayın. Öğleden sonra Cumhurbaşkanlığı’ndan açıklama yapılacak.” ifadesini kullandı. 

Ne olmuştu? 
Türk Lirası’nın tarihsel rekorlarla değer kaybetme sürecinin ekonomi yönetiminde yarattığı sarsıntı sürüyor. 16 ay önce göreve getirilen Merkez Bankası Başkanı’nın cuma gece yarsı görevden alınarak yerine Naci Ağbal’ın göreve getirilmesinden yaklaşık 36 saat sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa etti. Albayrak, Instagram’daki mavi tikli resmi hesabından paylaştığı açıklamada, istifasını “sağlık sorunları nedeniyle artık devam edememe” ifadesiyle gerekçelendirdi. “Artık ailesine zaman ayıracağını” belirterek aktif siyasete de ara verdiğini ima eden Albayrak, “at izinin it izine karıştığı çetin bir dönemden” geçildiğini belirttiği, “ülkeye ve ümmete hizmet ettiğini”  vurguladığı açıklamasını “Cenabı Allah sonumuzu hayreylesin” diyerek noktaladı. Instagram’da paylaşılan istifa duyurusu için saatlerce resmi açıklama yapılmaması “Albayrak’ın tepkisinin ölçüsünün Beştepe’de öngörülmediği” yorumlarına ve “kabine revizyonu” beklentisine neden oldu.
TIKLAYIN | 
TIKLAYIN | 
TIKLAYIN | 
TIKLAYIN |

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap