Eski Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: AK Parti ile kesinlikle ittifak olmamalı

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi (SP) Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaretinin ardından başlayan tartışmalara  SP’nin önceki Genel Başkanı, YİK Üyesi Mustafa Kamalak da dahil oldu. Dün Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Vebali büyük olanla ittifak olmaz” ifadelerini kullanan Kamalak konuya ilişkin Haber Global’e açıklamalarda bulundu.

“AK Parti politikası hep gerilim üzerinedir”

İttifak konusunda gerilimi artırma politikası güdülmemesi belirten Kamalak şöyle devam etti:

Siyasi partilerin ülkeyi germek için değil daha huzurlu hale getirmek için var olduğunu kaydeden Kamalak, “Tüm partilerle görüşülebilir. İlkeler önemli bu da huzur ve barış içinde yaşamayı sağlamak olmalı” diye konuştu.

Kamalak açıklamalarına şu ifadelerle devam etti:

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk ile görüşmesi, siyasi kulisleri hareketlendirmişti.

Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Asiltürk’le görüşmesine ilişkin şunları söylemişti:

Karamollaoğlu’ndan açıklama

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada İttifakların koalisyon olmadığını dile getirerek “Bugün durduğumuz yer belli. Ancak ittifaklar koalisyon değildir. Her türlü fikir alışverişine açığız” diye konuşmuştu.

Saadet Partisi Genel Merkezi ile Asiltürk arasında fikir ayrılığı olduğu iddialarını da yalanlayan Karamollaoğlu şöyle konuşmuştu:

Kesinlikle böyle bir fikir ayrılığı ya da kendisinin Saadet Partisi’nin bulunduğu yere yönelik dile getirdiği bir itiraz yok. Yeri ve zamanı gelince bunlar oturulur, konuşulur.

Haber Fora, Haber Global

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap