EuroLeague yönetimi, Koronavirüs kaynaklı hükmen mağlubiyeti kaldırıyor

by Haber Fora

THY EuroLeague ve ULEB EuroCup’da yeni tip Koronavirüs (Covid-19) kaynaklı hükmen mağlubiyet kuralı kaldırılacak.

EuroLeague’in internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, hükmen mağlubiyet kuralıyla ilgili geçen ay onaylanan yönetmeliğin 6. maddesinde düzenlemeye gidildi.
Düzenlemeye göre THY EuroLeague ve ULEB EuroCup’da maç kadrosuna Covid-19 nedeniyle en az 8 oyuncu bildiremeyen takımlar, önceden olduğu gibi 20-0 hükmen mağlup sayılmayacak.
Söz konusu karşılaşmalar ertelenerek ileri bir tarihte oynanmak üzere yeniden programlanacak. Kural değişikliği, şu ana kadar Covid-19 yüzünden oynanamayan 6 müsabaka için de geçerli olacak.
THY EuroLeague’de Zenit ve ASVEL’in ikişer maçı, Covid-19 vakaları nedeniyle yeterli oyuncu çıkaramamaları sonrası oynanamamıştı. Zenit’in iki karşılaşmada da hükmen mağlup edildiği duyurulurken ASVEL ile ilgili kararın açıklanması bekleniyordu.
ULEB EuroCup’da ise iki maç, Covid-19 vakaları sebebiyle iptal edilmişti. Cedevita Olimpija, tüm takımın Covid-19 nedeniyle karantinada olmasından dolayı Frutti Extra Bursaspor’a karşı hükmen mağlup ilan edilmişti. Covid-19 vakaları görülen JL Bourg’un Umana Reyer ile karşılaşacağı maçın da oynanmayacağı açıklanmıştı.
Yönetmeliğe getirilen düzenlemenin, iki organizasyonun yönetim kurullarının onayına sunulmasının ardından hayata geçirilmesi bekleniyor.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap