Evan Rachel Wood’dan eski sevgilisi Marilyn Manson’a antisemitizm suçlaması

by Haber Fora

Evan Rachel Wood, Marilyn Manson’ı ilişkileri sırasında kendisine yönelik antisemitik yorumlarda ve davranışlarda bulunmakla suçladı.

Wood, 5 Şubat’ta paylaştığı bir dizi Instagram hikayesinde suçlamaları dile getirdi. 

Oyuncu şunları yazdı:

Oyuncu 2007’yle 2010 arasındaki ilişkileri süresince “‘n’ ile başlayan hakaret sözcüğünü tekrar ve tekrar” duyduğunu ekledi. 

Wood, “Etrafındaki herkesin one gülmesi ve katılması bekleniyordu” dedi.

Wood sözlerini şöyle sürdürdü:

33 yaşındaki oyuncu, üzerinde belirli dövmeleri çember içine aldığı Manson’ın kollarının fotoğraflarını da paylaştı. Wood, dövmelerden kurukafa ve çapraz kemik tasarımlı olanı, gerçek bir SS tümeninin kullandığı amblem olan neo-Nazi sembolü “totenkopf”la karşılaştırdı. 

Wood aynı zamanda şarkıcının göğsündeki “M’lerden oluşan gamalı haç” dövmesine de dikkat çekti. Oyuncu, çıkmaya başladıklarında Manson’ın bu dövmelere sahip olmadığını belirtti.

Westworld dizisinin yıldızı, Manson’ın 2009’da yayımlanan “Running to the Edge of the World” şarkısının klibinde oynayan oyuncuyla Wood arasındaki fiziksel benzerliklere işaret eden bir yazı da paylaştı. 

Manson’ın Wood’a teklifte bulunmasından bir yıl önce yayımlanan rahatsız edici videoda, şarkıcının iç çamaşırlı kadın oyuncuya fiziksel saldırıda bulunduğu ve oyuncunun daha sonra kanlar içinde ve aşikar biçimde küvette ölü olduğu görülüyordu. 

The Independent yorumlarını almak için Manson’ın temsilcisiyle irtibata geçti.

Manson’ın ekibi daha önce müzisyenin Wood hakkında söylediği 2009’da verdiği röportajdaki bir alıntıyı savundu:

Temsilcileri sözlerinin “açıkça yeni kaydının tanıtımını yapan gösterişli bir rock yıldızı röportajı” olduğunu “ve gerçek bir beyan” olmadığını öne sürmüştü.

Wood’un son yorumları, bu hafta Manson’ı sözümona tacizci diye nitelendirmesinin ardından geldi. Instagram paylaşımında oyuncu şunları yazmıştı:

Onüç (Thirteen) filminin yıldızının gönderisini paylaşmasının ardından daha fazla kadın kendileriyle ilişkili suçlamalarla öne çıktı.

Manson bu suçlamaları Instagram gönderisinde reddederek şunları yazdı:

Manson’ın plak şirketi ve menajerlik ajansı CAA, suçlamalar üzerine Manson’la ilişkilerini kesti. Manson’ın uzun süredir menajerliğini yapan Tony Ciulla’nın da müzisyenle bağlarını kopardığı belirtildi. 52 yaşındaki şarkıcı American Gods ve Creepshow isimli televizyon dizilerinden çıkarıldı.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: Umut Can Yıldız

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap