Evcil sürüngenine kıyafet giydiren Kim Kardashian tepki topladı

by Haber Fora

Reality şov yıldızı Kim Kardashian bir sakallı ejder sahiplendi ve çarşamba günü Instagram’da yeni evcil hayvanıyla ilgili bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda kızı North, sürüngeni tutarken görülüyordu.

Fakat Kardashian hayvana kıyafet giydirdiği için bazıları tarafından eleştirildi.

Paylaşımda sürüngenin Kardashian’ın kızı tarafından tutulduğu ve kapüşonlu, tüylü, beyaz bir üst giydiği ve gözlerinin arasında bir mücevher olduğu görülüyor. Yıldız paylaşımın altına “Ailemizin en yeni üyesiyle tanışın … Speed” diye yazdı.

“Speed’i şimdi sevdiğim gibi seveceğimi gerçekten düşünmüyordum ama zamanla kalbimi kazandı! Speed aslında BFF’im (Best Friends Forever, İngilizce’de sonsuza dek en iyi arkadaşım anlamına gelen tabirin kısaltması, -ç.n.) Allison’undu ve ona bir haftalığına bakıcılık yaptık, sonra yanımızdan hiç ayrılmadı ve aylardır bizimle!”
 

Kardashian “Speed, özel yapım Skims Cozy ve hatta Lil Uzi mücevheriyle (Aslında Speed mücevheri birkaç ay önce takmış, North her zaman ne olduğunu bilir!) görünümünü baştan yarattı. North ve sakallı ejderhası her yere beraber gidiyorlar, çok sevimli” diye ekledi.

Kardashian bu mesajı kertenkele Speed’in Kardashian’a ait giyim markası Skims’in kıyafetlerini giymiş bir resmiyle birlikte Twitter’da da paylaştı.
 

Kardashian’ın Instagram paylaşımının altına Skims’in pazarlama müdürü Tracy Romulus “Bir dakika? Speedy özel yapım Skims mi giyiyor? Ağlıyorum (kahkaha emojisi)” diye yazdı.

Gönderi neredeyse üç milyon kişi tarafından beğenildi ama bazılarının sürüngenin sağlığına dair endişeleri vardı.

Bir kullanıcı “Onu giydirmeyi bırakın, derilerinden nefes alıyorlar” dedi.

Sürüngen Merkezi’nden sürüngen uzmanı Gary Rolfe, The Independent’a sürüngenlerin doğru bakıma ihtiyaç duyduğunu, doğru bakıma da tasarımcı kıyafetleri giymenin dahil olmadığını söyledi.

Rolfe “Doğru şekilde bakılmaları durumunda sakallı ejderler çocuklar için mükemmel evcil hayvanlardır. ‘Soğukkanlı’ (ektotermik) olduklarından vücutlarını tasarımcı elinden çıkma kıyafetler giyerek değil, sürüngenlere özel ısı lambaları altında güneşlenerek ısıtmaları gerekir” dedi.

PETA’nın zulüm soruşturmalarından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Daphna Nachminovitch, The Independent’a şunları söyledi:

Bu, reality yıldızının hayvanlarla bağlantılı olarak topa tutulduğu ilk hadise değil. Kardashian 2018’de de Endonezya’nın Sumatra kentinde fil sürerken görüntülenmişti.
 

The Independent yanıt almak için Kim Kardashian’la irtibata geçti.

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Haber Fora için çeviren: İrem Oral

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap