Evden çalışma kararı kalıcı olunca şirketin ofisi bara dönüştü

by Haber Fora

Tonik markası Fever Tree, çalışanlarının ofislerinde tam zamanlı çalışmaya “hiç” dönmeyeceğini açıklarken, Londra ofisinde “harika bir bar” açacağını söyledi.

Evening Standard’a konuşan, lüks tonik markasının kurucu ortağı ve genel müdürü Tim Warrillow, şirketin esnek çalışma yaklaşımını benimseyeceğini, bunun da ofisin tam olarak dolmamasını sağlayarak ek alan yaratacağını söyledi.

Warrillow şunları kaydetti: “Herkes tecridin kendilerini barlardan uzak tutmasından dolayı çok telaşlı ve sıkkın.

Bu kararı epey erken aldım.”

Pandemi sırasında ofiste çalışmanın doğası hakkında nasıl düşündüğünü açıklayan kurucu ortak şunları söyledi:

Sözlerini şöyle sürdürdü: “Esnek çalışmayı seçtik, sistem bu şekilde işleyecek. Fikrimden vazgeçmememi garantilemek için de ofisin yarısını bara çevirdik, böylece artık yerimiz de yok!”

Haber, Fever Tree’nin 2020’de satışlarını 2019’a kıyasla yüzde 20 artırdığını duyurmasının ardından geldi. Şirket durumu Britanyalıların kapanma esnasında kendilerine cin ve tonikle “hakkıyla iltimas geçmelerine” bağladı.

Warrillow, “Evde tüketime yönelik üretilen toniklerde halihazırda pazar lideriydik, dolayısıyla bunun yüzde 20 üzerine çıkmış olmamız, daha önce hiç olmadığımız kadar çok buzdolabına ve haneye girmiş olduğumuzun göstergesi” dedi.

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Haber Fora için çeviren: Şafak Küçüksezer

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap