Fahrettin Altun: Hain terör örgütü FETÖ Hrant’ı bizden koparalı 14 yıl oldu

by Haber Fora

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 14 yıl önce katledilen Hrant Dink için Twitter hesabından bir mesaj paylaştı.

Altun, “Ülkemizin vicdanlı evladı, Anadolu’nun yürekli sevdalısıydı Hrant Dink. Bu toprakların harcındaydı onun alın teri, kalemi hep kardeşlik için çırpındı. Hain terör örgütü FETÖ Hrant’ı bizden koparalı 14 yıl oldu. Samimiyetini ve Anadolu’ya olan sevdanı her daim hatırlayacağız” dedi.

Rakel Dink:  Hrant’ı ‘FETÖ öldürdü’ demek ‘ben yapmadım elim yaptı’ demektir

Hrant Dink’in eşi Rakel Dink, salı günü gerçekleşen anmada bir konuşma yapmıştı.

Rakel Dink, “Barış esenlik, sevgi, iyilik, bereketle sevinç varken; neden kötülük, neden düşmanlık, neden zulüm, neden savaşlar? Bunlar Tanrı’ya da düşmanlıktır. Temiz eller böyle mi olur? Bu virüs hangi sabunla temizlenir. İnsan onuru böyle mi korunur? Devletler, yönetimler böyle mi onurlu olur?” diye sormuştu.

Hrant Dink’in davasının 14 yıldır çözülmediğine dikkati çeken Rakel Dink, “Çözemediler, çünkü maksat çözmek değil. Nasıl kapatırız diye çabalıyorlar ama her yere o kadar bulaşmış ki bir türlü paketleyemiyorlar. Şu kadar yıldır etkili bir soruşturma yürütememek başka nasıl izah edilebilir? Şu kadar senedir tehdit edenlerin, hedef gösterenlerin bir kere bile sorgulanmamış olmaları, başka nasıl açıklanabilir? Yakında davada yine bir karar çıkarıp bitti demeye çalışacaklar. Bittiğinden eminseniz neden avukatlarımızın taleplerini reddediyorsunuz? Neden tehdit edenleri, hedef gösterenleri ve azmettirenleri soruşturmuyorsunuz?” ifadelerini kullanmıştı.

 “Hrant’ı ‘FETÖ öldürdü’ demek ‘ben yapmadım elim yaptı’ demektir”

“14 yıldır bu ülkede nice ittifaklar kuruldu, bozuldu. Ona göre bizim dava da renk değiştirdi durdu. İnsan düşünmeden edemiyor: acaba bu defa hangi ittifaktaki kimlere dokunuyor?” diyen Rakel Dink, konuşmasına şöyle devam etmişti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap