Fahrettin Altun: Önümüzdeki süreçte en önemli mesele reformlar ve anayasa; bu yoldan geriye dönüş yok

by Haber Fora

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından yaptığı anayasa çıkışına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Altun Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Cumhur ittifakının sarsılmaz birlikteliği ve aziz milletimizin desteğiyle Türkiye’nin önümüzdeki süreçte en önemli meselesi, hukuki ve ekonomik alandaki reformlar ve her türlü vesayetten arınmış yeni bir anayasadır. Bu yoldan geriye dönüş yoktur” ifadesini kullandı. 

Uluslararası sistemin her gün farklı bir krizle boğuştuğu, küresel sorunların çözülmekten ziyade daha da kangrenleştiği, insanlığın hasretle yeni bir umut ışığı beklediği bu dönemde Türkiye’nin kendi istikrarı ve bölgenin huzuru için somut adımlar atmaya son derece kararlı olduğunun ifade eden Altun, “Binlerce yıllık devlet geleneği hafızasıyla tarihin omuzlarına yüklediği sorumluluğun bir gereği olarak ‘yapısal reformları’ hayata geçirmek Türkiye için artık bir zorunluluktur. Bu reformlar günlük siyasi hesapların çok ötesinde büyük atılımların ön habercisidir” değerlendirmesinde bulundu. 

Altun, şunları kaydetti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap