Fahrettin Altun’dan Özgür Özel’e İstanbul Sözleşmesi tepkisi: Yine zırvalamış, o iş bitti

by Haber Fora

İletişim Başkanı Altun, İstanbul Sözleşmesinin fesih bildiriminin Avrupa Konseyi Sekreteryası’na ulaştığını belirterek, “Avrupa Konseyi Anlaşmalar Bürosu, sözleşmenin 1 Temmuz itibarıyla ülkemiz bakımından yürürlükten kalkacağını teyit etti” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in konuyla ilgili eleştirilerine sosyal medya hesabından cevap veren Fahrettin Altun, “”CHP tarihinin gördüğü göreceği en beceriksiz parti kişisi yine zırvalamış. ‘İstanbul Sözleşmesi’nden ancak Meclis kararıyla çıkılır’ demiş. Eski sistemde yürütmeyi temsilen Bakanlar Kurulu bu kararı verirdi. Şimdi ise yürütmeyi Cumhurbaşkanı temsil ediyor. Gazi meclisimizin yaptığı ve aziz milletimizin referandumla onayladığı yönetim sistemimizden bihaber olan bu zavallı kendince hukuk dersi veriyor. Bir de parmak sallayarak tehditler savuruyor. Yazıklar olsun sana!” dedi.

 “Yönetim sistemimizi öğreneceksiniz”

Paylaşımında, “Yönetim sistemimizi öğreneceksiniz” ifadesine yer veren Altun, şunları kaydetti:

Özgür Özel ne demişti?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Halk TV’de katıldığı Gündem Özel programında Meclis’te onaylanan İstanbul Sözleşmesi’nden Türkiye Cumhuriyeti çekilemez. Çekileceğini kabul ederseniz, Montrö’den de çekileceğini kabul edersiniz” demişti.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap