Faik Öztrak: Osman Öcalan yeniden ortaya çıktıysa anlaşılan ufukta seçim var

by Haber Fora

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi için verdiği yemeğin görüntülerine tepki gösteren Faik Öztrak,  “Millet canıyla uğraşırken, bu ülkenin esnafı, çiftçisi, emekçisi, emeklisi, genci ıstırap çekerken bu debdebe, şaşaa, eğlence nedir?” dedi.

“Acaba aşı önce saray sosyetesine mi yapıldı?”

Öztrak, söz konusu yemeğe katılanların maske takmadığına da dikkat çekerek “O görüntülere bakınca, insan, ‘Acaba aşılar milletten önce, saray sosyetesine mi yapıldı?’ diye düşünmeden de edemiyor” diye konuştu. 

Öztrak, salgın dolayısıyla vatandaşın çektiği sıkıntılara değinirken, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan yansıyan yemek görüntülerine vurgu yaparak şunları söyledi:

“Bahçeli’nin görüşmeden haberi var mı?”

Faik Öztrak, soru cevap bölümünde bir muhabirin Osman Öcalan’ın verdiği röportajda Cumhurbaşkanı danışmanı ile görüştüğünü açıklaması hakkındaki soru üzerine Öztrak şunları söyledi:

Kılıçdaroğlu’n un Seval Türkeş’i ziyareti

Öztrak, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Maraş Katliamı’nın yıldönümünde Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’i ziyaret etmesi hakkındaki eleştiriler hakkındaki soru üzerine, “Kahramanmaraş katliamının acısını üzüntüsünü kalbimizde hissettik. Kaldı ki bu yıldönümünde genel başkanımız partimizin kurumsal görüşünü sosyal medyadan attığı mesajla milletimizle paylaştı. 

Bu ziyareti eleştirenler Yunus’un Mevlana’nın, Hacı Bektaşi Veli’nin öğretilerini anlamayanlardır. Hepsi sevgi diliyle konuşmuştur. Sayın Genel Başkanımız insani bir ziyaret gerçekleştirmiştir” yanıtını verdi.

Öztrak, cezaevlerindeki çıplak arama iddiaları hakında da “FETÖ’cü PKK’lı denilerek bu iddialar geçiştirilemez. Bu iddialar yaygın bir şekilde gelmektedir ve ciddidir. Bu konuya onun söylemi bunun söylemi diye yaklaşmak insan haklarına aykırıdır. Bu iddiaların komisyonda ciddiyetle araştırılması devlet olmanın gereğidir” dedi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap