Fatsa Belediyesi, İlim Yayma Vakfı’na belediyeye ait kafeyi 10 yıllığına ücretsiz verdi

by Haber Fora

AKP’li Fatsa Belediyesi, iktidara yakınlığı ile bilinen İlim Yayma Vakfı’na kendisine ait olan Elekçi Kafe’yi, 10 yıl süre ile bedelsiz verdi.
Cumhuriyet’in , Belediye Meclisi kararı ile eğitim, kültür ve sosyal hizmetler ile kitap kafe olarak kullanılmak üzere vakfa tahsis edildi. Meclisteki oylama 11 oya karşılık 15 oyla kabul edildi.
Karara tepki gösteren CHP Fatsa İlçe Başkanı Murat İnanlı, tahsis işleminin yangından mal kaçırırcasına yapıldığını söyledi.
İnanlı, “Meclis gündemi akşam 21.30’da iletildi meclis üyelerine. Nasıl bir istişare kültürü bu? Yangından mal kaçırırcasına. Açıklayın bir hafta önceden. Kamuoyu tartışsın. Vatandaşa soralım. Öyle alalım kararları. Kimin malını kime veriyorsunuz? 10 yıllığına bedelsiz. Bu şehirde kamu için faydalı işler yapan bir sürü başka kurum ve kuruluş var. Kızılay var, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü var, Gençlik ve Spor Müdürlüğü var, Atatürkçü Düşünce Derneği var, var da var. Ülkemizi, vatanımızı, topraklarımızı, özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz şehit ve gazilerimize ait dernekler var. Bir kez daha yinelemekte fayda var. Fatsa Belediyesi’ndeki ekonomik sıkıntılar ortadayken, belediyenin yaratabileceği her kuruş gelir kalemine ihtiyacı vardır. Söz konusu yer kolaylıkla gelir yaratılabilecek bir yerdir ve Fatsa Belediyesi’nde kalmalıdır” dedi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap