Fikri Sağlar’dan yeni açıklama: AKP şeriat devleti hedefine Türkiye’yi adım adım sürüklüyor

by Haber Fora

Eski Devlet ve Kültür Bakanı Fikri Sağlar türbanla ilgili ifadelerine ilişkin yeni bir açıklama yaparak; “AKP, demokrasiyi, özgürlükleri ve adaleti yok ederek, din kurallarıyla yönetilen şeriat devleti hedefine Türkiye’yi adım adım sürüklüyor. Özellikle yargıdaki militanlaşmanın hedefi budur” dedi. 

Fikri Sağlar, Halk TV’de katıldığı bir programda “Türban irticai faaliyetlerin, şeriat isteyenlerin üniformasıdır. Başörtüsü yüzyıllar boyunca Anadolu’da bir geleneksel giysidir. Arada fark var. Ben kendimden söylüyorum, yargılandığım zaman türbanlı bir hâkimin karşısına gittiğimde, benim haklarımı koruyacağına, adaleti yerine getirebileceği doğrultusunda kuşkum var. Nitekim de başıma geldi” diye konuşmuştu. 

Fikri Sağlar’ın bu sözlerine hem Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan hem de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan tepki geldi.

Erdoğan, “Bu zat artık bu çağda yaşamıyor. Çok gerilerde kaldı. CHP zihniyetinin faşizan anlayışının bugüne yansımasıdır. Bu faşist anlayış hâlâ yaşamını sürdürüyor” derken Kılıçdaroğlu ise “Böyle bir ayrımcılığı asla kabul etmiyor ve doğru bulmuyorum. Çağın neresindeyiz biz? Kişi başörtüsü takar takmaz. Bu onun tercihidir” diyerek tepkisini dile getirmişti.

Sağlar’dan yeni açıklama

 Fikri Sağlar ise tepkiler üzerine Twitter’dan ikinci bir açıklama yaptı.

“Kafasını kuma gömenlerden, ekseni kayanlardan, sağa-sola şirin görünmeye çalışanlardan olmadan, bu gerçeği anlatmaya ve siyasal İslamcı ideolojinin laik demokratik Cumhuriyeti yıkma hedefine milyonlarca yurttaşımızla birlikte karşı çıkmaya sonuna kadar devam edeceğim” diyen Sağlar’ın açıklaması şöyle:

“Peki siyasal İslamcı ideoloji ve onun temsilcisi AKP ne istiyor?”

Sağlar, şöyle devam etti:

“AKP, şeriat devleti hedefine Türkiye’yi adım adım sürüklüyor”

AK Parti iktidarının adım adım demokrasiyi yok ederek şeriat devleti hedefine doğru yürüdüğünü savunan Fikri Sağlar, şu ifadeleri kullandı: 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap