Ganimet avcıları son 10 yılda her üç dakikada bir hayvan öldürdü

by Haber Fora

Yapılan yeni bir araştırmada ganimet avcılarının her üç dakikada bir hayvan öldürdüğü ortaya çıktı. 

Daily Mail’in haberine göre son 10 yılda aslanlar, filler ve nesli tükenmekte olan gergedanlar da dahil 1,7 milyondan fazla hayvan öldürüldü. 

Çarpıcı veriler yıllık 300 milyon sterlinlik (yaklaşık 3 milyar TL) endüstriyle güçlü küresel elitler arasındaki bağlantıyı vurgulayan kitapta ortaya çıktı. 

Kitabın yazarı Eduardo Goncalves, Amerikalı avcılar arasındaki en son çılgınlığın alçaktan hızlı biçimde uçan uçaklardan domuz vurmak olduğunu belirtiyor.

“Trophy Leaks: Top Hunters and Industry Secrets” (Ganimet İfşaları: Üst Düzey Avcılar ve Endüstri Sırları) isimli kitapta başka iddialar da yer alıyor. Örneğin Güney Afrika Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa, ender hayvanları ganimet avcılarına satmak için milyonlarca sterlin toplayan bir programın üyesi. 

Bunun dışında kitapta yer alan bilgilere göre Safari Club International 80’den fazla farklı Afrika türünü vuran herkese özel bir ödül veriyor.

Kitaptaki ifşaların yanı sıra Goncalves’in bu tip avların yasaklanması için başlattığı kampanyaya Leonardo DiCaprio ve Joanna Lumley gibi ünlüler de destek veriyor.

Goncalves hayvanların öldürülmesine dair, “Gelecek nesiller, sırıtan selfieler ve korkunç hediyelik eşyalar peşinde, dünyanın en çok tehlike altındaki türlerinin adrenalin bağımlıları tarafından sürülerinde vurulmalarına nasıl izin verdiğimize şaşkınlıkla bakacaklar” ifadelerini kullanıyor. 

Haber Fora, Daily Mail

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap