Gazeteci Orhan Uğuroğlu da saldırıya uğradı

by Haber Fora

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a düzenlenen saldırının ardından bir saldırının hedefi de Yeniçağ gazetesinin Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu oldu. 

Orhan Uğuroğlu arabasına bineceği sırada arkadan gelen 3 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. 34 plakalı bir araba ile geldiği belirtilen saldırganların arabayı Uğuroğlu’nun üzerine sürdüğü öğrenildi.

Uğuroğlu ifadesinde saldırganların, “MHP’den geliyoruz. MHP’yi eleştirme. Ülkücüler bunun hesabını sorar” dediğini söyledi. Polisin Uğuroğlu’nun evinin karşısındaki dükkandaki kamera görüntülerinden saldırganları tespit ettiği belirtiliyor. 

Yeniçağ gazetesinde yer alan habere göre; Uğuroğlu’na saldırı ile ilgili 3 kişinin gözaltına alındığı öğrenilirken, Gelecek Partisi Genel Başkan yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldıran kişilerle Uğuroğlu’na saldırın kişilerin aynı şahıslar olduğu iddia edildi.

Akşener’den geçmiş olsun telefonu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Uğuroğlu’na geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Saldırıların Türk basınına ‘kara leke’ olarak düşeceğini belirten Akşener’in Uğuroğlu ile telefon görüşmesinde şunları söylediği öğrenildi:

 

Haber Fora, Yeniçağ
 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap