Gergerlioğlu: AYM kararına kadar buradan ayrılmayacağım, burayı bir direniş yeri olarak kabul ediyorum

by Haber Fora

Hakkındaki kesinleşmiş yargı kararının dün Meclis’te okunmasının ardından HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekiliği düşürüldü. 

Kararın Anayasa’yı çiğnediğini belirten Gergerlioğlu Meclis’i terk etmeme kararı aldı. HDP’li vekillerle birlikte önce Genel Kurul’da oturma eylemi başlatan Gergerlioğlu daha sonra HDP Grup Odası’na geçti.

Geceyi burada geçiren Gergerlioğlu sabah sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “Milletvekilliğim düşürüldü ama ben direniş yolunu seçtim” ifadesini kullandı.

Gergerlioğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

HDP’nin kapatılması için hazırlanan iddianameyi de hatırlatan Gergerlioğlu, “Bu demek ki topyekün bir saldırı, topyekün bir karşı duruş sergilemek durumundayız” diye konuştu.

Ne olmuştu?

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında, “Devlet adım atarsa barış 1 ayda gelir” başlıklı haberi paylaşması suçlama konusu yapılarak dava açılmıştı. 21 Şubat 2018 tarihinde “Örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla 2 yıl 6 ay hapis cezası verilen Gergerlioğlu’nun cezası 19 Şubat’ta Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından onanmıştı.

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap