Glastonbury Festivali eylülde konser düzenlemek için başvuru yaptı

by Haber Fora

Birleşik Krallık’ın ünlü festivali Glastonbury’nin organizatörlerinden Emily Eavis, bu eylülde Worthy Çiftliği’nde konser gerçekleştirmek için festivalin izin istediğini doğruladı.

Ocakta koronavirüs pandemisi nedeniyle festivalin üst üste ikinci kez iptal edildiği açıklanmıştı.

Instagram’da paylaşım yapan Eavis, Glastonbury’i destekleyen Somerset sakinlerine teşekkür etmek amacıyla her yıl Worthy Çiftliği’nde düzenlenen Pilton Partisi’nin geleneksel olarak düzenlendiği tarihlerde bir konserin gerçekleşebileceğini duyurdu.

İngiltere’nin koronavirüs tecridinden çıkmak için çizdiği yol haritasına göre festivallerin ve büyük çaplı etkinliklerin dönüşüne 21 Haziran itibarıyla geçici olarak izin verilecek. Glastonbury Festivali her yıl genellikle haziranın sonunda gerçekleşiyor.

 

Eavis şunları yazdı:

Glastonbury Festivali ilerlemese de İngiltere’de hükümetin tecritten çıkış için yol haritasını açıklamasının ardından diğer müzik festivalleri bilet satışlarında rekor sayılara ulaştı.

Field Day gibi müzik festivalleri, son dakika iptallerinin gerçekleşmesi durumunda ne gibi devlet desteğinin olacağına dair belirsizliğe rağmen yok satmaya devam ediyor.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: Umut Can Yıldız

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap