Glee yıldızı Naya Rivera’nın ölümüne ilişkin detaylar ortaya çıktı

by Haber Fora

Oğlu Josey Hollis Dorsey ile birlikte California’daki Piru gölüne giden ve birkaç gün kaybolduktan sonra cesedi bulunan oyuncu Naya Rivera‘nın otopsi raporu tamamlandı. Rivera’nın ölümü raporda kaza sonucu ölüm olarak kaydedildi.

Glee’deki dizisinde canlandırdığı Santana Lopez karakteri tanınan oyuncu Naya Rivera’nın ölümüne ilişkin yeni detaylara ulaşıldı. Polis, olay sırasında Rivera’nın yanında olan 4 yaşındaki oğlu Josey’in anlattıklarını da göz önünde bulundurdu.

8 Temmuz’da Naya Rivera oğlunu da alarak Piru Gölü’ne gitti. Burada bir tekne kiralayan Rivera oğluyla birlikte göle açıldı. Saatler sonra gölde seyreden başka bir teknenin sürücüsü Rivera’nın oğlunu, kiraladıkları teknede uyur halde buldu. Rivera ise görünürde yoktu.

Diğer tekne kullanıcısı olayı hemen polise bildirdi ve Naya Rivera’nın kayıp olduğu haberi duyuldu. Günler süren aramadan sonra Rivera’nın cansız bedeni bulundu.

Rivera’nın eski eşi Ryan Dorsey’den olan oğlu Josey, o anları polislere şöyle anlattı: “Bir, iki,üç dedik ve tekneden atladık.” Polisin raporuna göre göle atladıktan kısa bir süre sonra Rivera oğluna hemen tekneye geri dönmesini söyledi. Hatta onun tekneye çıkmasına yardım etti. Rapora göre Naya Rivera, oğlu tekneye çıktıktan sonra yardım istemek için bir kolunu havaya kaldırarak bağırmaya başladı. Ardından da gölün sularında kayboldu. 

Naya Rivera’nın sağlık durumuyla ilgili herhangi bir ciddi sorun yoktu. Fakat vertigo (baş dönmesi) sorunu olan Rivera’nın bu ataklarının göle girdiğinde kontrol edilemez hale gelmiş olabileceği de dikkate alındı. Rivera’nın vertigo sorunu için ilaç kullandığı ve aslında durumunu kontrol altında tutmayı bildiği de belirtildi.

İyi bir yüzücü olan Naya Rivera’nın ölüm nedeni kaza sonucu ölüm olarak kaydedildi.

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap