Gülistan Doku’nun ablası: Kardeşim o suda değil, karada aranmalı

by Haber Fora

Tunceli’de 5 Ocak 2020’den beri kayıp Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, kız kardeşi için yeniden başlatılan arama çalışmaları ile ilgili, “Ben kız kardeşimin baraj gölünde olduğunu düşünmüyorum. Gülistan karada aranmalı, farklı çalışmalar yapılmalı” dedi.
Gülistan Doku için 227 gün boyunca Uzunçayır Baraj Gölü – Dinar Köprüsü mevkiinde yapılan aramalar sonuç vermemiş ve Tunceli Valiliği 18 Ağustos’ta aramaların durdurulduğunu açıklamıştı. Valilik, aradan yaklaşık 2 ay geçtikten sonra önceki gün yeniden Gülistan Doku için su yüzeyi ve su dibinde arama çalışması başlattı.
“Gülistan, kaybolmadan bir gün önce benden hazırlık kitapları almamı istedi”
Arama çalışmalarının aynı yerde 3’üncü kez başlatılmasını değerlendiren abla Aygül Doku, “İlk günden beri kardeşim o suda değil diyorum, kimse inanmıyor bana. Biz, aile olarak kızımızın orada olduğunu, intihar ettiğini düşünmüyoruz. Öldürüldüğünü düşünüyoruz. Gülistan neden intihar etsin ki? Gülistan, kaybolmadan bir gün önce benden hazırlık kitapları almamı istedi, bizler ile konuştu, intihar edecek bir sorunu yoktu” dedi.
“Bir sürü delil var ortada”
Gülistan Doku’nun erkek arkadaşı Rus uyruklu Zaynal Abakarov’un neden sorgulanmadığını anlayamadıklarını belirten abla, “Her şeyini biliyordu ve Gülistan’ın başına her ne geldi ise kesinlikle bilgi sahibi. Buradan soruyoruz. Üvey babası polis Zaynal Abakarov, neden gözaltına alınmıyor ve neden sorgulanmıyor oysa bir sürü delil var ortada. Bu adam neden bu derece korunuyor anlamış değiliz” ifadelerini kullandı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap