Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı başladı: Vergi daireleri açık

by Haber Fora

Hafta sonlarına yönelik uygulanan sokağa çıkma yasağı saat 21:00 itibariyle başladı.

Yasak pazartesi sabah 05.00’de sonlanacak.

İçişleri Bakanlığı, daha önceki genelgelerle, sokağa çıkma yasağının uygulandığı süre ve günlerde vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi zorlukla karşılaşmaması için gerekli tüm tedbirlerin alındığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi ve çiçekçilerin cuma saat 20.00’ye kadar, cumartesi ve pazar günleri de 10.00-17.00 saatlerinde açık olacağı belirtildi.

Yine belirtilen süre içinde market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi ve çiçekçilerin telefonla ya da çevrim içi aldıkları siparişleri teslim edebileceği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Vatandaşların, sokağa çıkma yasağı uygulanan günlerde (cumartesi ve pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi, çiçekçi ve fırın ya da ekmek satış bayisine yürüyerek gidip gelebileceği hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

Vergi daireleri açık olacak

Öte yandan İçişleri Bakanlığı, borç yapılandırmasının son günü olan 1 Mart’ta vergi dairelerinde yoğunluk yaşanmaması için valiliklere genelge gönderdi.

Genelgeye göre, vergi borçlarını ödemek/yapılandırmak isteyeler belgelerini yanlarında bulundurmaları halinde hafta sonu yasaktan muaf tutulacak.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap