Hamza Yerlikaya, Vakıfbank yönetiminden çıkarıldı

by Haber Fora

Kamu bankalarının bugün gerçekleşen genel kurullarında Ziraat Bankası Genel Müdürü olarak Alpaslan Çakar atanırken, Vakıfbank ve Halkbank genel müdürleri değişmedi.

VakıfBank’ın Olağan Genel Kurul toplantısında, Abdi Serdar Üstünsalih, genel müdür olarak görevine devam ederken, Hamza Yerlikaya’nın yerine Mustafa Saydam yönetim kurulu listesinde yer aldı.

VakıfBank’ın, olağan genel kurul toplantı bugün gerçekleştirildi.

Vakıfbank’ta Hamza Yerlikaya’nın yerine Mustafa Saydam yönetim kurulu üyesi olurken, Abdulkadir Aksu ise bağımsız üye seçildi.

Yerlikaya’nın Vakıfbank yönetim kurulunda yer alması kamuoyunda eleştirilmiş ve muhalefetin tepkisini çekmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç, bir mahkeme kararını göstererek Yerlikaya’nın diplomasının sahte olduğunu, buna rağmen 4 farklı yerden maaş aldığını savunmuştu.

Genel müdür değişmedi

Abdi Serdar Üstünsalih, genel müdür olarak görevine devam edecek. Bankanın yönetim kurulu başkanı ise yönetim kurulu toplantısı sonrası belli olacak.

Yeni yönetim kurulu listesi

Bankanın yönetim kurulu üyeleri; Mustafa Saydam, Dr. Cemil Ragıp Ertem, Abdi Serdar Üstünsalih, Dr. Adnan Ertem, Şahin Uğur, Dilek Yüksel, Serdar Tunçbilek ve Sadık Yakut olarak belirlendi.

AA, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap