Harry Potter serisinin Cho Chang’i, o dönem maruz kaldığı ırkçılığı gizlemesinin istendiğini açıkladı

by Haber Fora

Harry Potter yıldızı Katie Leung, tanıtımcıların kendisinden kitap serisinin hayranlarından gördüğü ırkçı zorbalık tecrübesini gizlemesini istediğini iddia etti.

J.K. Rowling’in satış rekorları kıran romanlarının film uyarlamalarının dördünde Leung, Daniel Radcliffe’in canlandırdığı Harry’nin hoşlandığı Cho Chang karakterine hayat vermişti.

Chinese Chippy Girl adlı podcast’e verdiği yeni röportajda Leung, gençken seride çalışmanın olumsuz taraflarından bahsetti. Bunların arasında kendisine verilen rol yüzünden serinin hayranlarının tacizine maruz kalmak da vardı.

Leung, “O dönem internetin, hayran kültürünün ve o tarz şeylerin yükselişte olduğu bir dönemdi” diye anımsadı.

Leung eskiden Google’dan kendisini arattığını ve yorum kısımlarında, mesaj panolarında ve kendisini küçümsemeye adanmış “nefret sitelerinde, çok fazla ırkçı saçmalık” bulduğunu söyledi. Fakat maruz kaldığı ırkçılığın alenen üzerine gitmek yerine tanıtımcıların kendisine böyle bir şey yokmuş gibi davranmasını önerdiğini iddia etti.

Leung, Harry Potter filmlerinin bir parçası olduğu için hâlâ “çok minnettar” olduğunu ama o sırada sessiz kalması yönündeki tavsiyeye uyduğu için uzun süredir pişmanlık duyduğunu sözlerine ekledi. Oyuncu, tanıtımcıların Potter serisiyle ilişkili olup olmadığınıysa açıklamadı.

The Independent, yorum için filmin yapımcısı Warner Bros’la iletişime geçti.

Trainspotting 2 ve Locked Down gibi yakın zamanlı filmlerde rol alan Leung geçen yıl Rowling’in sosyal medyada yaptığı yorumların yarattığı tartışma gündemdeyken transseksüel bireyleri desteklediğini belirtmişti.

 

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: İrem Oral

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap