Hawaii’de UFO görüldü: “Önce mavi, sonra beyaz ışık geldi”

by Haber Fora

ABD’nin Pasifik Okyanusu’nda yer alan Hawaii eyaletine bağlı Oahu’da çok sayıda kişi UFO (İngilizce’de tanımlanamayan uçan nesne anlamına gelen “unidentified flying object” ifadesinin kısaltması) gördüğünü bildirdi.

29 Aralık Salı akşamı saat 20.30 sularında bazıları 911’i ararken, bazıları da uçan ve parlayan nesneyi kaydetti. 

Adanın Nanakuli bölgesindeki videolardan birini çeken Misitina Sape’nin “Havada bir şey var, bu da ne?” dediği duyuldu. 

Hawaii News Now’a konuşan Moriah adındaki bir başka kadın da “Havaya baktım ve ‘aman’ dedim. Garajdaki kocamı ve yaındakileri çağırdım. Hepsi gördüğümü gördü. Ne olduğunu bilmiyorum ama çok hızlı gidiyordu” ifadelerini kullandı.

Moriah, polisler bölgeye geldikten sonra da mavi ışıklar saçan UFO’yla aynı taraftan gelerek beyaz ışıklar saçan bir UFO gördüğünü anlattı. 

Görgü tanıkları UFO’nun okyanusa düştüğünü söyleseler de, ABD Federal Havacılık İdaresi o sırada bölgede herhangi bir sıradışı olay ya da kaza yaşanmadığını bildirdi. 

Geçtiğimiz günlerde de Harvard Üniversitesi’nin Astronomi Bölümü başkanı Avi Loeb, Güneş Sistemi’nin dışından geldiği tespit edilebilen ilk yıldızlararası nesne unvanını alan Oumuamua’nın, kuyruklu yıldız değil, uzaylı medeniyetinin teknolojisine ait bir atık olabileceğini öne sürerek dikkat çekmişti. 

Haber Fora, Hawaii News Now 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap