HDP Eş Genel Başkanı Buldan’dan İçişleri Bakanı Soylu’ya yanıt: Bu iddia kesinlikle gerçek dışı

by Haber Fora

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun PKK tarafından alıkonulan bir askerle ilgili “Biraz misafir edecekler, bırakacaklar” dediğini ifade ettiği HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan açıklama yaptı.

Buldan “Bu iddia kesinlikle gerçek dışıdır, saptırmadır ve kara propaganda amaçlıdır” dedi.

Buldan, Gara’da 13 Türk vatandaşının şehit edildiği olayla ilgili Meclis’e bilgi veren İçişleri Bakanı Soylu’nun kendisi hakkında söylediklerine HDP resmi internet sitesi üzerinden cevap verdi.

“Bugün Meclis Genel Kurulu’ndaki Garê’ye ilişkin görüşmeler sırasında İçişleri Bakanı, ismimi kullanarak, alıkonulan bir askerle ilgili, bir AKP milletvekiline ‘Biraz misafir edecekler. Bırakacaklar’ dediğimi iddia etmiştir. Bu iddia kesinlikle gerçek dışıdır, saptırmadır ve kara propaganda amaçlıdır” diyen Buldan, “Olayın doğrusu şöyledir” ifadesini kullanarak şunları anlattı:

Soylu, TBMM’deki konuşmasında “Devlet burada üstüne düşen her şeyi yapmıştır. ‘Bunları getirin, her türlü teminatı biziz’ denildi. Şu MLKP’li gözaltına alınmış denildi, onu bırakın şu askerleri getirin denildi. Öznur Çalık burada. Siz Pervin Buldan’ı aradınız mı, aramadınız mı? Pervin Buldan dedi ki ‘biraz misafir edecekler, sonra bırakacaklar” ifadelerini kullanmıştı. 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap