HDP Eş Genel Başkanları’ndan açıklama: Bugün bize yapılan yarın mutlaka size yapılacaktır

by Haber Fora

Halkların Demokratik Partisi (HDP) kapatma davası ve Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekiliğinin düşürülmesinin ardından Merkez Yürütme Kurulu toplantısı yaptı.

Toplantının ardından HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar açıklamalarda bulundu.

“Bugün halkın gündemi açlık, sefalet, yoksulluktur. İşçinin, esnafın, kadının yaşadığı zulümdür” diye konuşan Buldan şöyle devam etti:

“İlk sandıkta elbette ki derslerini vereceğiz”

HDP’nin kapatılması ve milletvekilliklerinin düşürülmesinin sadece HDP’nin meselesi olmadığını kaydeden Buldan, “Tüm demokrasi güçlerine çağrıda bulunuyorum bugün bize yapılan yarın mutlaka size yapılacaktır. İşte şimdi hep birlikte bu haksızlıklara hukuksuzluklara karşı çıkmak hepimizin sorumluluğudur. Biz AKP hükümetine seçimlerde önümüze konulacak ilk sandıkta elbette ki derslerini vereceğiz. Ancak şimdiden demokrasi güçlerinin bir araya gelerek AKP hükümetine bu fotoğrafı vermenin zamanı gelmiştir ve geçiyor” diye konuştu.

“Siyasi darbe operasyonunun eldiği nokta faşizmi kurumsallaştırmak ve tamamen yerleştirmektir”

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da “2015’ten bu yana sürdürülen siyasi darbe oparasyonu derinleşerek devam ediyor. Siyasi darbe süreci esas itibariyle HDP üzerinden yürütülse de hedef Türkiye’de demokrasi, özgür gelecek inancını yok etmektedir. Açıkça söylemek gerekiyor, siyasi darbe operasyonunun çeşitli aşamalardan geçerek geldiği nokta faşizmi kurumsallaştırmak ve tamamen yerleştirmektir” diye konuştu.

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap