HDP Grup Başkanvekillerinden Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşmesine tepki: Yargıyı suçluyoruz

by Haber Fora

HDP Grup Başkanvekilleri Hakkı Saruhan Oluç ve Meral Danış Beştaş, Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşmesinin ardından TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Gergerlioğlu hakkında Cumhurbaşkanlığı tezkeresinin hukuksuz bir şekilde okunduğunu savunan Oluç, yargının, siyasi iktidarın sopası olarak toplumsal ve siyasal muhalefetin, özellikle HDP’nin üzerinde oyun oynadığını ileri sürdü.

“Demokratik yargı önünde yine hesap vereceksiniz”

Oluç, şöyle devam etti:

“Herhalde bugünkü tezkere küçük ortağa bir hediyeydi”

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da “Bugün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.’ sözlerini arkasına alan Meclis Başkanlık Divanı, egemenliği ayaklarının altına almıştır. Halkın oy verdiği bir milletvekilinin hukuksuz, tamamen siyasi vesayetle hızlandırılan, onaylattırılan, buraya getirtilen kararını okumakla egemenliğin artık millette olmadığını bütün Türkiye ve dünyaya ilan etmiştir. Herhalde bugünkü tezkere küçük ortağa bir hediyeydi. Hani o her gün kapatma istiyorlar, hukuksuz bir şekilde hedef gösteriyorlar ya yarın kongreleri var MHP’ye, herhalde ‘Bunu sana veriyoruz.’ demek istediler ama verilen halktır, halkın iradesidir” diye konuştu.

 

AA, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap