HDP, “Herkes İçin Adalet” kampanyasını başlattı: Bütün vicdanlı insanlarını zorba rejim karşısında güçlerini birleştirmeye çağırıyoruz

by Haber Fora

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP), bugün başlattığı “Herkes İçin Adalet” kampanyasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Partiden yapılan açıklamada, Türkiye’de uzun süredir ekonomik ve sosyal kriz yaşandığı vurgulanarak, “Artık vakai adiyeden sayılan yolsuzluk, kayırmacılık, ayrımcılık; bayağı şiddet, nefret ve tehdit dili, cinsiyetçi, ötekileştirici zihniyet toplumu sürekli kutuplaştırmaktadır. Bu yolla ayakta kalmaya çalışan iktidarın düşmanlaştırıcı dili, ne yazık ki, toplumun temel harcı olan insani değerleri bir bir aşındırmakta, toplumu ahlaki bir yozlaşma girdabına sürüklemekte, toplumsal çözülmeyi dayatmaktadır” denildi.

Söz konusu krizlerin temelinde “adaletsizlik” olduğunun belirtildiği açıklamada,     “Bir toplum ancak adaletle var olabilir. Adalet yoksa toplum çözülmeyle, ülke çöküşle karşı karşıya kalır” ifadeleri kullanıldı.

“Herkes için adalet mücadelesine çağırıyoruz”

Birçok alanda adaletsizlik yaşandığının vurgulandığı açıklama şöyle devam edildi:

Toplumsal adaleti sağlamak için bugünden itibaren Haziran 2021’e kadar 4 ay sürecek “Herkes için Adalet” seferberliğini başlatıyoruz. Türkiye’nin bütün demokratik ve toplumsal muhalefet güçlerini, bütün vicdanlı insanlarını bu adaletsiz, haksız ve zorba rejim karşısında güçlerini birleştirmeye, mücadeleyi ortaklaştırmaya çağırıyoruz.

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap