HDP’den Bahçeli’ye yanıt: Korkmaya devam etsinler

by Haber Fora

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partisinin grup toplantısında açıklamalada bulundu.

Konuşmasında HDP’nin kapatılması tartışmalarına da değinen Sancar “İktidarın küçük ortağı” ifadesini kulandığı MHP ve lideri Bahçeli’ye ilişkin “Bizi kapatma çabası onları daha da küçültecek bizleri daha da büyütecektir. Korkmaya devam etsinler” dedi.

“Kürtçe resmi dil olarak kabul edilsin”

Diyarbakır’da 9 Kürt siyasi partisi ile çeşitli girişimler, platformlar ve sivil toplum örgütleriyle birlikte ana dil kampanyası yürüttüklerini kaydeden Sancar şöyle devam etti:
 

Özhaseki’nin ifadelerine tepki: Halktan ve bizlerden özür dileyin

AK Parti Genel Bşakn Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin bir konuşmasında sarf ettiği “Lanet olsun oylarına, onların oylarının Allah belasını versin” sözlerine de tepki gösteren Sancar “Dillerinin ayarı kaçmadı arkadaşlar zihinlerinin altındaki dillerine vurdu. Düşmanlık HDP’ye değildir, düşmanlık Kürt halkınadır. Bunların düşman olduğu şey sadece HDP bir parti olarak HDP değildir bir halk olarak Kürtlerdir ve Kürtlerle birlikte halkların mücadelesini yürüten herkestir. Tartın biçin hangi sözlerle savunacaksanız çıkın savunun savunmuyorsanız çıkın halktan ve bizlerden özür dileyin” diye konuştu.

DEP’i hatırlattı

Sancar, 2 Mart 1994’te Demokrasi Partisi (DEP) milletvekillerinin vekilliklerinin düşürülüp, tutuklanmasının yıl dönümü nedeniyle şunları kaydetti:

“Bizi kapatma çabası onları daha küçültecek”

Sancar MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “HDP’nin kapatılması” çağrılarına da tepki göstererek “İktidarın küçük ortağı yine kapatma tehditlerini dolamış ağzına. Herhalde kendilerinin yolunu açmak için tek çarelerinin olduğunu biliyorlar, o da bizi kapatmak. Ama söylüyoruz tekrar, bizi kapatma çabası onları daha küçültecek. Bizleri daha da büyütecektir. Korkmaya devam etsinler” diye konuştu

Bahçeli ne demişti?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün partisinin grup toplantısına yaptığı konuşmada şu ifadeleri kulandı:

 

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap