Henüz 5 yaşındaki çocuk, bir videoyla yurttaki yaşıtlarına 19 bin oyuncak alınmasını sağladı

by Haber Fora

ABD’nin New York şehrinde yaşayan 5 yaşındaki çocuk, meditasyon videosuyla 28 bin doların üzerinde bağış topladı.

Annesinin verdiği eğitimle 18 aylıkken günlük meditasyonlara başlayan Bond Hill, Noel’de evsiz çocuklara oyuncak alınması için bağış toplamak adına bir video yayımladı.

Hill’in 24 dakika meditasyon yaptığı video sosyal medyada viral oldu.

5 yaşındaki çocuk, NBA’deki favori oyuncusu Kobe Bryant’ı anmak için videonun süresini, Kobe’nin forma numarası 24’ü temsil edecek şekilde ayarladığını belirtti.

Hill aslında videosuyla 2 bin dolarlık (yaklaşık 15 bin TL) bağış toplamak için yola çıkmıştı. Fakat herkes tarafından paylaşılan video 24 saatte 4 bin dolar (yaklaşık 30 bin TL), bir haftada da 10 bin dolarlık (yaklaşık 75 bin 500 TL) bağış getirdi.

 

42 yaşındaki babası Treis Hill ve 45 yaşındaki annesi Sapphira Hill’in de yardımsever katkılarıyla toplam bağış 28 bin 500 (yaklaşık 216 bin TL) doları buldu.

Hill’in annesi şöyle konuştu:

Hill, Noel’i kutlayan her çocuk gibi uzun bir hediye oyuncak listesi yapmıştı. Fakat ebeveynleriyle konuştuğunda hiç oyuncak alamayan on binlerce çocuğun olduğunu öğrenince, bağış için meditasyon yapma fikrini kendisi önerdi.

Toplanan para sayesinde Evsizler Koalisyonu adlı dernek, kalacak yeri olmayan ve bu Noel oyuncak alamayacak durumdaki 19 bin çocuğa hediye oyuncak aldı.

Evsizler Koalisyonu’nun gelişim direktörü Sarah Murphy, şunları söyledi:

 

Haber Fora, New York Post

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap