Hillary Clinton, Meghan Markle’a destek olmayan kraliyet ailesini sertçe eleştirdi

by Haber Fora

Hillary Clinton, Meghan Markle’a “desteklerini” esirgeyerek onu Britanya magazin gazetelerinin “korkunç derecede zalim” muamelesine maruz bırakan kraliyet ailesini sert şekilde eleştirdi.

Eski Dışişleri Bakanı, pazartesi günü katıldığı The Washington Post’un Dünya Kadınlar Günü canlı etkinliğinde “sözde ‘Şirket’in” ve Birleşik Krallık basınının Markle’a sahip çıkmamasının “içler acısı” olduğunu söyledi.

Clinton, Britanya magazin gazetelerinin “Meghan’a musallat olup” gerçekleştirdiği “zalimliği” “korkunç” diye niteledi ve Markle’a “desteklerini” sunmadığı için kraliyet ailesini sert şekilde eleştirdi.

Şunları kaydetti:

Clinton’ın yorumları, Markle’ın Oprah Winfrey’e verdiği ve gündeme bomba gibi düşen röportajdan bir gün sonra geldi. Suits’un eski yıldızı röportajda, kraliyet ailesine girdikten sonra uğradığı istismardan dolayı intihar etmeyi düşündüğünü açıklamıştı.

Clinton röportajı “yürek parçalayıcı” bulduğunu söyleyerek çiftle ve Harry’nin annesi Prenses Diana ile daha önce görüştüğünü belirtti.

Şunları ekledi:

Clinton röportajın ardından çeşitliliğe kucak açma ve çeşitliliği kutlama konusunda “kurumların tümünün ciddi ve dikkatli şekilde düşüneceklerini” umduğunu belirtti.

Çiftin “Kurumların şimdikinden daha dinamik ve geleceğe dönük olmak için neler yapması gerektiği konusunda bir mesaj vermek için gerçekten uğraştığını” düşündüğünü ekleyerek sözlerini sonlandırdı.

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/world

Haber Fora için çeviren: Şafak Küçüksezer

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap