Hitit Üniversitesi: Vekaleten yürütülen dekanlık görevleri, mevzuat kapsamında

by Haber Fora

Çorum Hitit Üniversitesi’nde Rektör Yardımcısı ve İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü öğretim üyesi olan Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek’in dört farklı fakültede vekaleten dekanlık görevini sürdürmesi tartışma yarattı.

Üniversite, söz konusu atamalara ilişkin bir açıklama yaptı. 

Açıklamada, “Rektör yardımcıları tarafından yürütülen söz konusu vekaleten dekanlık görevleri için kendilerine herhangi bir ek ödeme yapılmamaktadır” denilerek, “Vekâleten yürütülen dekanlık görevleri, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında gerçekleştirilmektedir” denildi.

“Son günlerde, üniversitemiz hakkında medyada yer alan haberlerin oluşturduğu bilgi kirliliği ve kullanılan tutarsız ifadeler karşısında aşağıdaki açıklamalar siz değerli kamuoyunun dikkatine sunulmuştur” denilen üniversite açıklamasında şunlar kaydedildi: 

Yeni akademik birimler kurma çalışmalarının sürdüğü bildirilen üniversite açıklamasında “Bu bağlamda üniversitemizde vekâleten yürütülen dekanlık görevleri, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında gerçekleştirilmektedir. Asaleten dekanlık atamaları hususunda ise gerekli girişimler sürdürülmektedir. Nihai olarak üniversitemiz ve çalışma arkadaşlarımız hakkında kasıtlı bir şekilde yanlış ve eksik bilgiler üreten, haberler yaparak kamuoyunu yanıltan kişiler ve mecraları hukukî haklarımız saklı kalmak kaydıyla kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz” denildi. 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap