HÜDA PAR: Yeni anayasada üzerimize düşeni yapmaya hazırız

by Haber Fora

HÜDA PAR Genel Başkan Vekili Zekeriya Yapıcıoğlu, gündemdeki yeni anayasa meselesine ilişkin, partisinin Diyarbakır İl Başkanlığında basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yeni bir anayasa ile ilgili açıklamaları sonrası partilerin genel anlamda yaklaşımlarını ortaya koyduklarını belirten Yapıcıoğlu, şu anda yürürlükte bulunan 1982 Anayasasının, irili ufaklı 19 değişiklik ve 3 referandum görmüş, 175 maddesinin 98’i değiştirilmiş olsa da iskeletiyle ruhuyla 1980 Askeri darbesinin ürünü bir cunta anayasası olduğunu ifade etti.

“Yeni anayasa yolunun açılmış olmasından memnuniyet duyuyoruz”

Parti olarak 16 Nisan referandumunda anayasa değişikliğinden yana tavır koydularını ve değişikliğe “evet” dediklerini hatırlayan Yapıcıoğlu şöyle devam etti:

“Bu anayasa millete, memlekete giydirilmiş bir deli gömleği gibidir”

HÜDA PAR olarak siyaset sahasına çıktıkları günden beri tamamen yeni, sivil bir anayasa yapılması gerektiğini söylediklerini belirten Yapıcıoğlu, “Bu anayasa millete, memlekete giydirilmiş bir deli gömleği gibidir. Cunta mantığıyla insanımızın hürriyetlerini sınırlandırmakta, vesayet kurumlarıyla siyasetin alanını daraltmakta, kollarını bağlamaktadır” ifadesini kullandı.

Yapıcıoğlu, şöyle devam etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap