Ibrahimovic’ten LeBron James’e “politika” eleştirisi: O bir fenomen ancak statü sahibi kişilerin siyaset hakkında konuşmalarından hoşlanmıyorum

by Haber Fora

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) ekiplerinden Milan’ın İsveçli yıldızı Zlatan Ibrahimovic, Discovery Plus’a verdiği röportajda NBA’de Los Angeles Lakers forması giyen LeBron James’i eleştirirken, Brezilyalı eski futbolcu Ronaldo’ya övgü dizdi.

Brezilyalı Ronaldo’yu “tarihin en iyi oyuncusu” olarak nitelendiren Ibrahimovic, 2002 yılında Brezilya’ya Dünya Kupası zaferinde ilham veren Ronaldo Nazario’nun eşsiz yetenekleriyle maçın önüne geçtiğini ve futbol sanatının rakipsiz ustası olduğunu düşünüyor.

Ronaldo’yu anlatmama gerek yok” diyen İsveçli futbolcu, şöyle konuştu:

LeBron’a eleştiri: İyi olduğunuz işi yapın

Los Angeles Lakers’ın ABD’li yıldız basketbolcusu LeBron James’in yeteneğini takdir eden Ibrahimovic, buna karşın sporcuların politikaya karışmalarının bir “hata” olduğunu söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

Ne olmuştu?

ABN’nın eski başkanı Donald Trump’a karşı olduğunu her fırsatta dile getiren NBA yıldızı LeBron James, siyahi George Floyd’un bir polis tarafından nefessiz bırakılarak öldürülmesinin ardından başlayan ırkçılık karşıtı protestolara ve “Black Lives Matter” hareketine ön saflarda destek vermişti.

LeBron James, Afro-Amerikalılara karşı saldırıların arttığı ABD’de 3 Kasım’da gerçekleşen seçimlerde Joe Biden’ı destekleceğini söylemişti.

“Black Lives Matter” eylemleri nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’nde bir süre bazı basketbol maçları oynanmamış ve NBA, Donald Trump tarafından ‘siyasi bir örgüt’ olmakla suçlanmıştı.

James ayrıca, ABD’deki başkanlık seçimleri için destek verdiği organizasyonla sandık merkezlerinde çalışmak üzere 42 binden fazla gönüllüye öncülük etti.

Haber Fora, Goal

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap