İçişleri Bakanı Soylu: PKK’yı da koronavirüsü de inşallah çok kısa bir sürede sıfırlayacağız

by Haber Fora

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni yıla ilişkin mesajında, “Şehirde virüsle, dağda PKK virüsüyle mücadele ettik. PKK’yı da, Koronavirüsünü de inşallah çok kısa bir sürede sıfırlayacağız” dedi.

Mesajına, “İnsanın olduğu yerde, umut hep vardır” diyerek başlayan Soylu, “Bardağın dolu tarafına bakmak gibi, virüs salgını ve afetlerle geçen 2020 yılına da gelişleriyle yüzümüzü güldüren minik bebekleri, sporcularımızın uluslararası başarılarını, Ayasofya Camisi’ne kavuşmamızı, Karabağ ve Doğu Akdeniz’deki başarılarımızı hatırlayarak bakmak, daha iyi bir seçenek olsa gerek” diye devam etti.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının bütün sistemler üzerinde tıkanıklığa sebep olduğunu ifade eden Soylu, “Yine de bizleri hedeflerimizden ve yapmamız gerekenlerden asla vazgeçiremedi” dedi. 

Soylu şöyle devam etti:

Virüs salgınının yeni bir tecrübe olduğunu belirten Soylu, “Şok edici hızla çevremizi saran, kayıplar verdiren bir süreçti. Belki sarsıldık ama asla yıkılmadık ve durmadık. Çok şükür kimseye muhtaç olmadan, hatta başkalarına yardım ederek; dünyada örneği olmayan Vefa Sosyal Destek Grupları ile market alışverişlerini dahi vatandaşlarımızın ayağına götürüp, toplamda 19 milyon hizmet ifa ederek, süreci en az zararla atlatmaya gayret ettik” ifadelerine yer verdi.

Soylu şunları kaydetti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap