İki yaşındaki kızıyla fillerin alanına giren adam canını zor kurtardı

by Haber Fora

Şoke edici video bir filin, San Diego Hayvanat Bahçesi’nde çitle çevrili alana “giren” bir adam ve iki yaşındaki kızına saldırdığı anı gösteriyor.

25 yaşındaki Jose Navarrete cuma günü yürümeye yeni başlamış kızını San Diego Hayvanat Bahçesi’nde fillerin bulunduğu çevrili alana götürmek için güvenliği aştığı gerekçesiyle tutuklandı.

İddia edilen olayın videosu adamın filin saldırısına uğramadan önce fillere ait yaşam alanı içinde kızını kucağında tutarkenki görüntülerini ortaya çıkardı.

Adam kaçmak için bariyere doğru geri koşuyor fakat sonra çocuğu düşürüyor. Çocuğu kaldırmayı başaran adam olaysız şekilde kaçmayı başarıyor.

Polis, Navarrete’nin iki yaşındaki kızıyla birlikte çit alanına erişmek için birkaç güvenlik engelini aştığını söyledi.

San Diego Polis Teşkilatı, ikili çitle çevrili alanın içine girdikten sonra bir filin onları fark ederek onlara doğru geldiğini ve olayın bunu takiben gerçekleştiğini iddia etti.

Müfettişler olaya şahit olan görgü tanıklarının emniyetle iletişime geçmesini istedi.

Çocuğa zulmetmekle suçlanan Navarrete, San Diego İlçe Hapishanesi’nde 100 bin dolar (yaklaşık 777 bin TL) kefaletle tutuldu.

Hayvanat bahçesinin yaptığı açıklamada, “Çok sayıda engele rağmen iki ziyaretçi Asya ve Afrika fillerimizin yuvası olan yaşam alanına kasıtlı ve yasadışı biçimde girmiştir” dendi.

Navarrete’in 30 Mart’ta mahkemeye çıkarılması planlanıyor.

NBC7’ye konuşan, olaya tanıklık eden Matthew Passiglia, “Birçok kişi donup kaldı ve ne yapması gerektiğini bilemedi. Sonra herkes hemen ona yalvarmaya başladı ve ardından her şey zıvanadan çıkıp histerik bir hal aldı” dedi.

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Haber Fora için çeviren: İrem Oral

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap